Кафедра російської мови, зарубіжної літератури та методики їх викладання

Наукові та навчально-методичні праці

Праці професорсько-викладацького складу кафедри неодноразово посідали призові місця на конкурсі наукових і навчально-методичних праць викладачів СумДПУ імені А. С. Макаренка:

• за підсумками 2014 року прихильність журі конкурсу здобули 2 видання: 1) Русский язык : учеб. для 3 кл. общеобразоват. учеб. завед. с обуч. на укр. яз. / В. И. Стативка, Е. И. Самонова, Т. М. Полякова. – К.: Генеза, 2013 (категорія «Навчальні посібники для ЗНЗ з грифом МОН України», І місце); 2) Савченко З. В. Педагогічна практика зі світової літератури : навч.-метод. посібник. – Суми : Вид-во СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2013 (категорія «Навчальні посібники для ВНЗ з грифом університету», ІІІ місце);
  • за підсумками 2015 року перемогу святкувало видання: Русский язык : учеб. для 4 кл. общеобразоват. учеб. завед. с обуч. на укр. яз. / В. И. Стативка, Е. И. Самонова, Т. М. Полякова. – К.: Генеза, 2015 (категорія «Навчальні посібники для ЗНЗ з грифом МОН України», І місце);
  • за підсумками 2017 року було відзначено видання: Пахненко И. И. Методика преподавания лингвистических дисциплин в высшей школе. Теория. Практикум : учеб. пособие для студ. пед. вузов. – Сумы : Университетская книга, 2017 (категорія «Навчальні посібники для ВНЗ з грифом ВНЗ», ІІІ місце);
  • за підсумками 2018 року призове місце посіло видання: Голодомор на Сумщині у спогадах очевидців : зб. матеріалів / упор., передм., приміт. С. В. П’ятаченка. – Вид. 2-е, доп. та випр. – Суми : Вид-во «МакДен», 2018 (поза категоріями, ІІІ місце).
Основні наукові та навчально-методичні праці викладачів кафедри
  1. Пятаченко С. В. История зарубежной литературы XVII – XVIII вв. : учеб.-метод. пособие для иностр. студ. спец. «Русский язык и зарубежная литература». Сумы : ФОП Цьома С. П., 2020. 144 с.
  2. П’ятаченко С. В. Історія зарубіжної літератури І половини ХІХ століття (романтизм). Методичні рекомендації до практичних занять для студентів ІІ курсу факультету іноземної та слов’янської філології ОР Бакалавр ОПП Середня освіта (Українська мова та література, англійська мова). Суми : ФОП Цьома С. П., 2020. 62 с.
  3. П’ятаченко С. В. Загальнонаціональні та регіональні етнокультурні коди в українському фольклорі ХІХ – початку ХХ ст. / С. В. П’ятаченко // П’ятаченко С. В. Фольклор і література: художня рецепція етнокультурних кодів : [монографія] / Н. І. Кириленко, С. В. П’ятаченко. – Суми : ФОП Цьома С. П., 2019. – C. 6-73.
  4. Введение в литературоведение : практикум для иностранных студентов / Міністерство освіти і науки України, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка ; укл. З. В. Савченко. – Суми : Вид-во СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2018. – 142 с. – Мова рос.
  5. Іванова І. Б., П’ятаченко С. В . Україна у творчості зарубіжних письменників : навчально-методичний посібник / І. Б. Іванова, С. В. П’ятаченко. – Суми : ФОП Цьома С.П., 2021. – 138 с.
  6. Виды лингвистического анализа в образцах и комментариях: учебное пособие. Издание 2-е, исправл. и дополн. / под редакцией канд. филол. наук., доцента А.А.Силки. Сумы: Университетская книга, 2015. 254 с.
  7. Тестовые и контрольные задания по современному русскому языку. Часть I. Фонетика, фонология, орфоэпия, графика, орфография, лексикология, фразеология, словообразование: учебное пособие для студентов-филологов / под ред. С.Г.Ивасюк и И.И.Пахненко. Сумы, 2000. 158 с.