Кафедра практики англійської мови

РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЧИТЕЛІВ
АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ФАКУЛЬТЕТУ ІНОЗЕМНОЇ ТА СЛОВ‘ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Основна мета роботи Ресурсного центру професійного розвитку вчителів англійської мови – удосконалення фахової майстерності студенів-випускників і вчителів англійської мови та підвищення рівня автентичності викладання та професійної компетенції.

Пріоритетними напрямами діяльності Ресурсного центру вчителів англійської мови як підрозділу факультету іноземної та слов‘янської філології (відділення іноземних мов) є:

  • забезпечення студентів і вчителів англійської мови м. Суми та Сумської області сучасними навчальними матеріалами;
  • міжнародна співпраця з Корпусом Миру США в Україні, Регіональним відділенням з питань викладання англійської мови, Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Видавництвом Кембриджського університету та компанією Лінгвіст офіційним дистриб’ютором іноземної літератури в Україні, яка спрямована на вивчення та поширення зарубіжного досвіду з підготовки вчителів, обмін результатами дослідницької роботи з зарубіжними навчальними та науковими закладами.

Було укладено Угоду про співпрацю на 2018 – 2020 р.р. між Корпусом Миру США в Україні та СумДПУ ім. А.С. Макаренка (Директор Корпусу Миру США в Україні – Денні Робертс, Регіональний менеджер Корпусу Миру – Ірина Шевченко, Ректор університету – Юрій Лянной, Волонтер Корпусу Миру – Лоренс Кан). Згідно з даним проектом доброволець Корпусу миру Лоренс Кан у співпраці з викладачами ВНЗ проводить уроки з англійської мови для студентів нашого університету, вдосконалювати та розробляти навчально-методичні матеріали, а також проводити науково-методичну роботу на базі Ресурсного центру професійного розвитку вчителів англійської мови факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка.

Координатором проекту призначена Голубкова Н.Л. заступник декана факультету іноземної та слов’янської філології.

Участь у програмі «Спеціаліст з викладання англійської мови» 2018 – 2019 н.р., що діє за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства освіти і науки України надала можливість виграти грант та запросити стипендіата Державного департаменту США (English Language Fellow Program)», викладача англійської мови Венді Фінлейсон на 2018-2019 н.р., яка має досвід викладання англійської мови як іноземної в ЗВО різних країн світу.

І. Ресурсний центр професійного розвитку вчителів англійської мови - це багатоцільовий науково-методичний, педагогічний центр, який поєднує функції бібліотеки, читального залу, приміщення для проведення семінарів і практичних занять. Центр містить великий фонд підручників, навчально-методичних комплексів (International Express, Headway (pre-intermediate)); методичної, художньої літератури, довідникових матеріалів, аудіо та відеозаписів, якими мають змогу безкоштовно користуватись викладачі кафедр і студенти факультету, а також учителі м. Суми та Сумської області.

Книжковий фонд центру поповнюється завдяки грантам від американської волонтерської організації, яка розповсюджує книжки та підручники, Дарієн Ейд Бук (Darien Aid Book) та Корпусу Миру США в Україні.

Факультет іноземної та слов’янської філології та Ресурсний центр професійного розвитку вчителів англійської мови Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка отримали подарунок від американської волонтерської організації Дарієн Ейд Бук (Darien Aid Book), некомерційної волонтерської організації, яка безкоштовно розповсюджує книги відповідаючи на запити від добровольців Корпусу Миру США. 21 підручник американських та британських авторів з різних аспектів методики викладання англійської мови та літератури США, які були надіслані за ініціативи та на запит волонтера Корпусу Миру США в Україні Лоренса Кана та заступника декана іноземної та слов’янської філології, координатора Ресурсний центру Н.Л. Голубкової.

ІІ. На базі Ресурсного центру професійного розвитку вчителів англійської мови регулярно проходять науково-методичні семінари, семінари-практикуми з методики викладання англійської мови, презентації навчально-методичних комплексів і навчальної літератури, які проводять провідні українські та американські методисти та тренери, волонтери Корпусу Миру США в Україні. Організація та проведення подібних семінарів є дуже важливим аспектом підвищення кваліфікації вчителів та становлення майбутніх учителів.

ІІІ. Проведення постійно діючого семінару «Ділова англійська мова» для керівників структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації на базі Сумського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій з залученням матеріальної бази та інноваційних методик Ресурсного центру професійного розвитку вчителів англійської мови факультету іноземної та слов‘янської філології.

ІV. Проведення презентацій та консультацій з оформлення документів, щодо участі студентів факультету іноземної та слов’янської філології у міжнародній програмі обмінів студентів вищих навчальних закладів Global UGRAD program, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, Посольством США в Україні. Надаються консультації та проводяться бесіди щодо інтерв’ю та процедури проходження співбесід у Посольстві США в Україні для отримання віз, а також проводяться бесіди щодо правил, норм та особливостей проживання та навчання в університетах США.

Участь студентів, викладачів факультету іноземної та слов‘янської філології, вчителів м. Суми та Сумської області у заходах центру дозволяє їм обмінюватися досвідом, розширювати професійні та особистісні зв'язки. Ресурсний центр завжди вдячний за активну участь у наших заходах та є відкритим для співпраці