Наукові гуртки та проблемні групи

Проблемні групи

1. «Актуальні питання германської фразеології (д.ф.н., проф. Школяренко В.І.).

Наукові гуртки

1. Соціолінгвістичні аспекти мови, мовлення та перекладацької діяльності (к.ф.н., доц. Алексенко С.Ф.).
  2. Англомовний художній дискурс у лінгвокогнітивному висвітленні (к.ф.н., доц Багацька О.В.).
  3. Дискурс і текст (к.ф.н., доц. Буренко Т.М.).
  4. Функціонування мовних одиниць граматичної та лексичної систем: комунікативно-прагматичний та лінгвокогнітивний аспект (к.ф.н., доц. Коваленко А.М.).
  5. Студентська наукова лабораторія «Методика навчання іноземних мов і культур» (к.п.н., доц. Подосиннікова Г.І.).
  6. Структурно-семантичні та прагматичні аспекти дослідження дискурсу (к.ф.н., доц. Козлова В.В.).
  7. Організація та забезпечення процесу навчання іноземної мови у загальноосвітніх закладах середньої освіти (викл. Шевцова Н.О.).
  8. Лексико-граматичні особливості сучасної німецької мови (к.ф.н., ст. викладач Оробінська Р.В.).

IMG 8858

Із 2000 року на факультеті діє фольклорно-драматичний гурток «Фольклорно-літературні традиції Сумщини» (керівник – доцент Кириленко Надія Іванівна). Крім польових досліджень українського фольклору Сумщини, проведення наукових конференцій «Шляхами легенд», «Актуальні питання фольклору та фольклористики», «Сумщина в історико-філологічному вимірі», учасники гуртка виїжджають на фольклорні експедиції по Україні (Переяслав-Хмельницький, Опішнє, Диканька, Полтава, Батурин, Новгород-Сіверський), а також демонструють кращі надбання української народної творчості у вигляді драматичних постановок. Під час польових досліджень фольклору рідного краю студенти проводять різні драматично-ритуальні дійства (свято Івана Купала, русальні обрядодії).

Традиційними є на факультеті «Українські вечорниці» зі збереженням національних традицій. Учасники  гуртка щорічно проводять свято Миколая у дитячих садочках, будинках-інтернатах області. Цьогоріч увазі глядачів були представлені народознавчий захід «Обжинки», вечір Маланки.

Студенти створюють власні літературні твори на основі народних мотивів і образів. Зокрема було видруковано книгу «Літературна творчість для дітей», авторами якої є студенти філологічного.

Також учасники гуртка проводять літературно-мистецькі вечори в університетах, школах, училищах області:

• «Пісня буде поміж нас» (присвячений В. Івасюку);
  • «Виший, мамо, мені вишиванку» (до дня вишиванки);
  • «Наша дума, наша пісня» (До дня козацтва та Покрови);
  • «З журбою радість обнялась» (до ювілею О. Олеся);
  • «Душа належить людству і епохам» (до дня народження Ліни Костенко);

круглі столи:

• «Художньо-інтепретаційні моделі поетичних текстів П. Куліша»;
  • «Геній в умовах заблокованої культури» (до творчості шістдесятників);
  •  «До думи дума доруша…» (до дня народження М. Вінграновського);
  • «Ходи по лінії найбільшого опору» (присвячений І. Багряному).