Кафедра англійської філології та лінгводидактики

У складі кафедри 5 доцентів, кандидатів філологічних наук: Коваленко А.М., Алексенко С.Ф., Багацька О.В., Буренко Т.М., Козлова В.В.; кандидат педагогічних наук, доцент – Подосиннікова Г.І.; 2 старших викладачі, кандидатів філологічних наук: Бондаренко В.О., Давидова Т.В., 2 викладачі: Докашенко Т.В., Молгамова Л.О.

Alt Text

Завідувач кафедри

ПОДОСИННІКОВА ГАННА ІГОРІВНА

кандидат педагогічних наук, доцент

Детальніше
Alt Text

КОВАЛЕНКО АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

кандидат філологічних наук, доцент,
декан факультету

Детальніше
Alt Text

АЛЕКСЕНКО СВІТЛАНА ФЕДОРІВНА

кандидат філологічних наук, доцент

Детальніше
Alt Text

БАГАЦЬКА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА

кандидат філологічних наук, доцент

Детальніше
Alt Text

БУРЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА

кандидат філологічних наук, доцент

Детальніше
Alt Text

КОЗЛОВА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА

кандидат філологічних наук, доцент

Детальніше
Alt Text

БОНДАРЕНКО ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ

кандидат філологічних наук, старший викладач

Детальніше
Alt Text

ДАВИДОВА ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА

кандидат філологічних наук, доцент

Детальніше
Alt Text

ДОКАШЕНКО ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА

викладач, лаборант

Кафедра англійської філології та лінгводидактики існує уже понад 40 років, за цей час у різні роки її очолювали такі провідні фахівці своєї галузі, як Швачко Світлана Олексіївна, Бокун Ірина Анатоліївна, Хекало Маргарита Олександрівна, Гнаповська Людмила Вадимівна, Коваленко Андрій Миколайович, Дудченко Михайло Миколайович, Школяренко Віра Іванівна, Козлова Вікторія Вікторівна.

Наразі кафедру очолює кандидат педагогічних наук, доцент Подосиннікова Ганна Ігорівна, а у складі кафедри 5 доцентів, кандидатів філологічних наук: Коваленко А.М., Алексенко С.Ф., Багацька О.В., Буренко Т.М., Давидова Т.В., Козлова В.В.; старший викладач, кандидат філологічних наук Бондаренко В.О., викладач та лаборант кафедри Докашенко Т.В. Це потужний, висококваліфікований колектив, відданий своїй професії.

Колектив кафедри англійської філології та лінгводидактики забезпечує підготовку за спеціальностями: 014 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська): ОПП Середня освіта (Англійська та німецька мови) та ОПП Середня освіта (Англійська та французька мови) першого (бакалаврського) рівня та спеціальностями: 014 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)): ОПП Середня освіта (Англійська мова і література); та 035 Філологія 035.41 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська: ОПП Англійська та німецька мови (переклад включно)) на другому (магістерському) рівні.

Викладацький склад кафедри має вагомий науковий і навчально-методичний доробок. Лише за останні п’ять років співробітники кафедри англійської філології та лінгводидактики опублікували міжнародну колективну монографію, розділи в колективних монографіях, 8 навчально-методичних посібників, 7 навчально-методичних рекомендацій, 10 статей, що входять до видань, що включені до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection, понад 60 статей у фахових збірках, взяли участь у більш ніж 100 профільних міжнародних, всеукраїнських конференціях, симпозіумах, з’їздах.

Колективна тема, над якою сьогодні працює колектив кафедри – «Сучасні філологічні парадигми в контексті Європейського і світового освітнього простору: взаємодія та перспективи розвитку», яка поєднує в собі два напрями діяльності кафедри методичний та філологічний.

Викладачі кафедри постійно підвищують власний фаховий рівень через стажування чи підвищення кваліфікації, зокрема за міжнародними програмами підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників (наприклад, Багацька О.В., Буренко Т.М., Коваленко А.М. пройшли стажування за міжнародною програмою «Сучасна філологічна освіта: світовий досвід і національна практика» в Луохеському професійно-технічному інституті, м. Луохе, провінція Хенань (КНР) серпень 2022 р.; Алексенео С.Ф., Багацька О.В., Козлова В.В. пройшли міжнародне стажування «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (Польща-Україна) (листопад-грудень 2021 року)).

А завідувач кафедри Подосиннікова Г.І. представила університет у двотижневому очному закордонному стажуванні в Мічиганському державному університеті у США (березень 2024 р.) у рамках міжнародного проєкту «Professional Development for Instructors of Preservice Teachers».

Кафедра англійської філології та лінгводидактики творчо поєднує навчальну, виховну та науково-дослідницьку роботу. Так на кафедрі уже багато років функціонує єдина в університеті Міжуніверситетська науково-дослідна лабораторія сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доц. Г.І.Подосиннікова, наукова-практична співпраця з університетами України; наукова спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови) (це потужний лабораторія, яка обєднує в собі провідних діячів України), та її підрозділ Студентська наукова лабораторія методики навчання іноземних мов і культур. Мета діяльності – здійснення наукових досліджень та розробок за пріоритетними напрямами розвитку методичної науки, наукове та науково-методичне забезпечення підготовки висококваліфікованих фахівців.

У травні 2023 року було започатковано студентський науково-освітній хаб E-LinguaScope (керівник к.філол. наук. доц. Багацька О.В.). Хаб об’єднує у собі діяльність наукових гуртків та студентських клубів. Метою Хабу є формування дослідницької компетентності майбутніх учителів та викладачів іноземних мов та зарубіжної літератури, залучення студентів до науково-дослідної роботи, підготовка до здійснення самостійних наукових досліджень за пріоритетними напрямами розвитку філологічної освіти, наукове та науково-методичне забезпечення підготовки висококваліфікованих фахівців.

Завдяки таким потужним підрозділам викладацький склад кафедри активно здійснює керівництво науково-дослідною роботою студентів, які беруть участь у міжвузівських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, різноманітних конкурсах, олімпіадах тощо.

Починаючи з 2017 року кафедра англійської філології та лінгводидактики проводить Всеукраїнську наукову інтернет-конференцію «Діалог мов і культур у сучасному освітньому просторі», а з 2021 року Всеукраїнську наукову інтернет-конференцію «Макаренківські читання: філологічні та методичні студії», які присвячена проблемам сучасної лінгвістики, перекладознавства та методики викладання іноземних мов. У них беруть участь студенти, магістранти та аспіранти з провідних закладів вищої освіти України.

Кафедра англійської філології та лінгводидактики активно бере участь у грантових міжнародних проєктах, так кафедра взяла участь у поданні заявок у Проєктах Erasmus KA-2 та Жан Моне Модуль. Подосиннікова Ганна Ігорівна є учасником двох міжнародних проєктів: Professional Development for Instructors of Preservice Teachers та «Методики для професійної майстерності майбутніх вчителів англійської мови», обидва за підтримки Посольства США в Україні.

Багацька Олена Вікторівна була учасником Міжнародного проєкту при посольстві США в Україні Institute Of Creative Writing for ESL instructors.

Завдяки участі у міжнародних проєктах кафедра активно співпрацює з “Childhood Education International” Washington DC, (США) та Регіонального відділу з питань викладання Посольства США в Україні, які є активними співорганізаторами конкурсів кафедри, проєктів тощо.

Починаючи з весни 2023 року кафедра займається активним започаткуванням та проведенням конкурсів, а саме було започатковано міжнародні та всеукраїнські: Міжнародний конкурс із творчого письма: «Мої враження від шкільної практики: літературні імпровізації за улюбленими мотивами британських та американських авторів із використанням цифрових освітніх інструментів» (для студентів); Міжнародний конкурс із цифрового сторітелінга: «Життєві історії для зцілення та натхнення від тих, хто навчає та вчить англійську мову» (для учнів та студентів 1-2 курсів); Всеукраїнський конкурс творчого письма за англомовним фільмом для старшокласників «Переглядай рефлексивно, мисли критично, пиши креативно!» з міжнародною участю (для учнів старшої школи та студентів 1 курсу.

Кафедра активно залучає до викладання англійської мови іноземних фахівців. Зокрема, в цьому році за регіональними програмами з викладання англійської мови Посольства США реалізується ґрантовий проєкт «Віртуальний викладач англійської мови», завдяки якому дипломований спеціаліст у сфері освіти Дебора Райнхарт не тільки викладає англійську мову онлайн студентам, які навчаються на наших спеціальностях, а й пропонує регулярні зібрання Розмовного клубу для студентів університету, що бажають покращити свої мовленнєві навички. За відгуками, студентство вважає заняття цікавими і корисними, оскільки розкривають особливості англомовних культур і народів, допомагають генерувати нові ідеї, обговорювати важливі теми, розуміння яких знадобиться у спілкуванні з іноземцями.

Велика увага на факультеті приділяється можливостям міжнародної мобільності: на основі укладених міжуніверситетських договорів студенти беруть активну участь у програмах міжнародних обмінів і навчаються закордоном. Участь у таких програмах сприяє підвищенню рівня володіння іноземними мовами, розвитку професійних компетентностей, посиленню конкурентоздатності на ринках освітніх послуг і праці, обміну досвідом щодо освітніх технологій. Витрати, пов’язані з участю у програмах мобільності, фінансує приймаюча сторона.

Зокрема, починаючи з 2023 року наші студенти навчаються у педагогічному університеті м. Люцерн – провідному центрі підготовки вчителів у Центральній Європі.

Меню