Рідна мова – духовний код нації

До Міжнародного дня рідної мови в контексті співпраці факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка та кафедри ДПД та українознавства СНАУ було проведено міжуніверситетський захід «Рідна мова – духовне багатство нації», у якому взяли участь магістранти і студенти-філологи СумДПУ імені А.С. Макаренка та студенти юридичного, економічного, будівельного, біолого-технологічного факультетів СНАУ.

Присутні ознайомилися з історією свята, яке було запроваджене в листопаді 1999 року на конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. А з 21 лютого 2000 року цей день відзначаємо й ми, українці.

На заході звучали вірші й пісні різними мовами, драматичні уривки, гуморески, демонструвалися відеофільми.

Студенти університетів ще раз довели, що мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Тож сподіваємося, що в серці кожного не згасне священний вогонь любові до рідного слова.