Досліджуємо космос разом із старшокласниками: кіноклуб за фільмом «The Martian»

1 грудня 2023 року магістрант Хафізов Кіріл, член Cтудентської наукової лабораторії методики навчання іноземних мов і культур, підрозділу Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доцент Г.І. Подосиннікова), провів в онлайн-форматі засідання кіноклубу для учнів Сумської обласної гімназії для талановитих та творчо обдарованих дітей (учитель англійської мови – Чикалова М.М).

Інтерактивне відеозаняття-тренінг було проведено за авторською методикою «Кіноклуб вчителя англійської мови», розробленої Г.І. Подосинніковою. Для перегляду та обговорення був обраний фільм «The Martians», у якому розповідається про історію астронавта-науковця, який залишається на Марсі після того, як його команда вважає його загиблим, і веде боротьбу за виживання, використовуючи свої теоретичні знання та практичні навички в різних галузях науки.

Учні, що переглянули фільм "Марсіанін", поглибили свої знання про космос та виживання в екстремальних умовах. Вони освоїли наукові аспекти місій на Марсі, дізналися про технології, які використовують астронавти, та зрозуміли складність таких подорожей. Фільм надав їм унікальну можливість відчути атмосферу космічних експедицій та дізнатись, як наука і технології допомагають людям подолати виклики космічного простору.

Події фільму також підкреслили важливість гуманістичних цінностей, співпраці та командної роботи в екстремальних умовах, що є цінним досвідом для учнів. Вони зрозуміли, як вирішувати проблеми та приймати важливі рішення в умовах обмежених ресурсів і тиску.

Фільм також викликав учнів роздуми про важливість наукових досліджень і розвитку технологій для подолання викликів нашого часу. Вони побачили, як науковий підхід може врятувати життя та вирішити найскладніші завдання, що може надихнути їх на майбутнє вивчення науки та техніки.

Всім присутнім надзвичайно сподобався фільм із завданнями до нього. Усі оцінили захід високо. Маємо підтвердження цьому від наших учасників.