Новини факультету

Previous Next

«Проекти академічної мобільності – крок за кроком»

Що таке проект? Хто такі грантодавці? У чому відмінність гранту та стипендії? Як обрати тему для проекту, спроможного отримати грантове фінансування на реалізацію?

На ці та багато (дуже-дуже багато) інших запитань сьогодні спільно шукали відповіді учасники воркшопу з проектного менеджменту «Проекти академічної мобільності – крок за кроком», що відбувся у Луцькому педагогічному коледжі і мав на меті активізувати проектну діяльність викладачів. Модератор воркшопу - Фаст О. Л., декан факультету початкової освіти та фізичної культури Луцького педагогічного коледжу

Програма воркшопу була пізнавально насиченою завдяки грунтовним, фаховим та практико орієнтованим презентаціям кращих проектів, що виконуються в університетах України, запрошеними спікерами.

Онлайн майстер-клас за результатами проекту «Європеїзація докторських програм у галузі освіти на засадах інтердисциплінарного та інклюзивного підходів» № 600071-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE провела Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор СумДПУ імені А. Макаренка. Олена Миколаївна закцентувала увагу на визначальній ролі команди розробників проекту та місії лідера проектної групи.

Пані Мирослава Кушнір, кандидат психологічних наук, доцент презентувала у режимі онлайн-конференції успішний досвід проектної діяльності факультету комп’ютерних наук Українського Католицького Університету. За результатами жвавого обміну думками прийшли до висновку, що володіння іноземними мовами є важливою умовою ефективного проектного менеджменту, але формулу успіху складає симбіоз фахової компетентності в обраній галузі та фінансова грамотність.

Із презентацією досвіду інформаційного центру "Вікно в Америку" (безкоштовний ресурсний центр, який надає інформацію про Сполучені Штати Америки), діяльність якого підтримується Посольством США в Україні, виступила Олена Гуж. Намітили шляхи для продовження співпраці над спільними проектами в майбутньому.

Презентацією проектної діяльності факультету фізичної культури, спорту та здоров'я СНУ імені Лесі Українки та корисними лайфхаками з проектного менеджменту поділилася Наталя Уляницька, кандидат біологічних наук, доцент. Історії успіху проектної групи, яку очолює Наталія Ярославівна, додали упевненості нашим колегам у реалістичності втілення запланованих проектних заявок.

Працівники Молодіжного Центру Волині Катерина Білохвіст та Леонід Корнієнко ознайомили із можливостями академічних обмінів, участі у проектах для студентів та поділилися досвідом участі у програмі від Фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну». Що ж, дійсно, майбутнє творити нам. Символічно, що саме в день єдності українського народу, День Соборності України, об’єднали свої зусилля і ми, а значить Проектному Офісу у Луцькому педагогічному коледжі – бути!

Щиро дякуюємо нашим запрошеним спікерам і надіємося на підтримку та плідну співпрацю.

Українська мова єднає

Участь у флешмобі до Дня Соборності України взяли викладачі різних факультетів і різних дисциплін Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Університет – школа – педагогічний коледж: комунікативна взаємодія

Така тема круглого столу, в якому взяли участь зав.кафедри СумДПУ імені А.С. Макаренка Семеног О.М., а також фахівці Луцького педагогічного коледжу: директор, заслужений працівник освіти України, канд. пед. наук П.Бойчук, заступник директора з навчальної роботи Н.Борбич, декан факультету початкової освіти та фізичної культури О.Фаст, викладач кафедри української мови і літератури.

Previous Next

Інтердисциплінарні проєкти кафедри української мови і літератури

Представила зав.кафедри Семеног О.М. на засіданні круглого столу у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Previous Next

1 етап захисту науково-дослідницьких робіт учнів малої академії наук із фольклористики, української мови та літератури

16 січня 2020 року доценти кафедри української мови Кириленко Н.І., Владимирова В.М., Герман В.В. взяли участь у розширеному засіданні наукового товариства «ДУМКА» КЗ Сумської обласної ради ОЦПО та РТМ, одним із напрямів якого є робота зі слухачами МАН.

Previous Next

ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови

16-17 січня 2020 року на запрошення адміністрації Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти викладачі факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ імені А.С. Макаренка (Голубкова Н.Л., Гуменюк І.Л., Докашенко Т.В., Свердленко О.А., Чуричканич І.Е.) взяли участь у проведенні ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови в якості членів журі.

Previous Next

Презентація поетичної збірки на філологічному

У контексті вивчення літератури рідного краю та заходів, присвячених 95-річчю СумДПУ, на факультет іноземної та слов’янської філології завітала Алла Миколаєнко – українська поетеса, журналіст, редактор, а головне: наша землячка. Вона презентувала свою збірку "Бедлам".

Народні традиції Сумщини

(відкрите засідання фольклорного гуртка на факультеті іноземної та слов’янської філології)

Наш край багатий своєю народною культурою.

Сумська обласна літературно-краєзнавчо-мистецька премія 2019

Сумська обласна рада на підставі рішення Комісії з присудження Сумської обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії визначила її лауреатів – кращих представників у різних творчих номінаціях.