У червні 2025 року успішно завершено міжнародний освітній проєкт «Maximizing Opportunities for Shared Awareness and Intercultural Competence for Novice Teachers Project» (The MOSAIC Project) за підтримки Регіонального офісу англійської мови Посольства США в Туреччині, Анкара (RELO Türkiye, керівник – Джон Сільвер).
26 червня 2025 року в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка відбулося урочисте відкриття Центру удосконалення викладання англійської мови, який функціонує на базі кафедри англійської філології та лінгводидактики, за участю ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка Ю.О. Лянного, декана факультету іноземної та слов’янської філології Л.І.Клочко та викладачів Факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ.
Студентка спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) Єлизавета Марченко долучилася до iLanguage Live Training у Відні – міжнародної освітньої платформи, що об’єднує учасників із різних куточків Європи навколо важливих мовних питань.
11 червня 2025 року відбулося урочисте підбиття підсумків IІI Міжнародного конкурсу із ТВОРЧОГО ПИСЬМА: «Мої враження від шкільної практики: літературні імпровізації за улюбленими мотивами американських та британських авторів із використанням цифрових освітніх інструментів» за участю ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка Ю.О. Лянного, керівника Регіонального відділення з питань викладання англійської мови Державного департаменту США Джен МакАртур, асистента з питань культури Посольства США в Україні Лілії Шило, президента TESOL Ukraine Олени Ільєнко, декана факультету іноземної та слов’янської філології Л.І. Клочко, завідувача кафедри англійської філології та лінгводидактики Г.І. Подосиннікової.
Колективна монографія "Інновації в сучасному освітньому просторі" здобула перемогу в конкурсі опублікованих наукових та навчальних видань за підсумками 2024 року!
У контексті Днів науки та Всеукраїнського дня краєзнавства учасники регіональної філологічно-краєзнавчої лабораторії провели круглий стіл "Культурні коди еміграційної літератури", на якому презентували художній доробок письменників-емігрантів, визначили домінанти творчості, етнокультурні коди митців.
Колектив факультету іноземної та слов’янської філології щиро вітає завідувача кафедри англійської філології та лінгводидактики Подосиннікову Ганну Ігорівну з обранням на посаду віце-президента TESOL-Ukraine (Міжнародна організація асоціації викладачів англійської мови для носіїв інших мов), яка є найпотужнішою професійною організацією вчителів англійської мови, автономною філією міжнародної організації TESOL International, що працює під егідою Державного Департаменту Сполучених Штатів Америки, Регіонального офісу англійської мови Посольства США в Україні та має зв’язки з організаціями TESOL інших країн світу.
26 травня 2025 року на Вченій раді університету відбулося нагородження викладачів та студентів за вагомі досягнення у сфері наукової діяльності, участі в престижних всеукраїнських та міжнародних конкурсах, а також з нагоди Дня науки в Україні.
23-25 травня 2025 року завідувач кафедри англійської філології та лінгводидактики к.пед.н., доцент Подосиннікова Ганна Ігорівна взяла участь у роботі Національної Конвенції TESOL-Україна 2025 «Зростаємо разом – викладання з вірою та стійкістю», яка відбулася в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ, під егідою Регіонального відділу англійської мови Посольства США в Україні.
On May 22, 2025 our department of English Philology and Linguodidactics co-hosted the TESOL-Ukraine ONLINE Convention 2025.
Єлизавета Марченко, студентка ІІІ курсу кафедри української мови і літератури, успішно завершила двомісячний онлайн-курс від Гарвардського університету – “Rhetoric: The Art of Persuasive Writing and Public Speaking” (Риторика: мистецтво переконливого письма та публічного мовлення).
У контексті роботи регіональної філологічно-краєзнавчої лабораторії та днів науки на факультеті іноземної та слов'янської філології проведено воркшоп «Літературне краєзнавство як засіб формування національної ідентичності», на якому аналізували творчість видатних земляків (П. Грабовського, П. Куліша, М. Я. Щоголева, Хвильового, І. Багряного, Д. Білоуса, Л. Смілянського, А. Давидова, П. Воронька, Л. Новиченка), яка має вагомий вплив на формування національної свідомості українців.