Новини факультету

Вибірковий курс «Сучасні крос-культурні комунікації в освітньому процесі» сприяє формуванню міжкультурної компетентності студентів магістерської освітньої програми

01.12.2023 у групі 351 ОП Середня освіта (Англійська мова і література) Спеціальність: 014 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)) магістерського рівня (гарант - к.ф.н., доц. Багацька О.В.) було проведено фінальне заняття з вибіркового компоненту «Сучасні крос-культурні комунікації в освітньому процесі» (розробник курсу: к.ф.н., доц. Козлова В.В.).

«Віртуальна академічна кава»: виклики дистанційного навчання

30 листопада 2023 року координатор факультету іноземної та слов’янської філології з питань етики та академічної доброчесності к. філол. н., доц,, доц. кафедри англійської філології та лінгводидактики Козлова Вікторія Вікторівна організувала віртуальну майстерню зі здобувачами 311 та 312 груп ОП Середня освіта (Англійська та німецька /французька мови), щоб обговорити хвилюючі питання, пов’язані з викликами дистанційного навчання та дотриманням за цих умов цінностей академічної доброчесності та набути практичного досвіду ефективного планування й підготовки до першої екзаменаційної сесії.

Кафедра АФЛ – співорганізатор і учасник V Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами»

Кафедра англійської філології та лінгводидактики стала співорганізатором і учасником V Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами» (Переяслав, Україна).

Розширюємо соціокультурну компетентність учнів з film club «The Queen»

Вишуканість, багатовікові традиції, надмірна правильність та стриманість – такі асоціації виникають у багатьох людей про Велику Британію.

Інтелектуальна вікторина «QUIZ-гра» «Крок за кроком» «Schritt für Schritt» серії мовних ініціатив «Новорічний експрес-2023»

Кафедра теорії та практики романо-германських мов факультету іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка на чолі із завідувачем кафедри, кандидатом педагогічних наук, доцентом Вікторією Солощенко 25 листопада 2023 року у молодіжному центрі «Романтика» продовжила сезон мовних ініціатив «Новорічний експрес» німецькою та французькою мовами для школярів міста Суми з метою популяризації мовного розмаїття Європейського Союзу.

Міжнародний конкурс із Цифрового сторітелінга на кафедрі англійської філології та лінгводидактики

22 листопада 2023 року відбулася урочиста зустріч, присвячена підбиттю підсумків Міжнародного конкурсу із ЦИФРОВОГО СТОРІТЕЛІНГА: «Життєві історії для зцілення та натхнення від тих, хто навчає та вчить англійську мову» за участю ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка Ю.О. Лянного, першого проректора Л.В. Пшеничної, декана факультету іноземної та слов’янської філології А.М. Коваленка, в.о. завідувача кафедри англійської філології та лінгводидактики Г.І. Подосиннікової, заступника декана Т.М. Буренко.

Гостьова лекція дослідниці Анни Млинарчук-Соколовської (Uniwersytetu w Białymstoku, Польща) в СумДПУ

У міжнародний День студента, у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка з ініціативи кафедри української мови і літератури ЗВО гостьову лекцію " Rozwijanie kompetencji zawodowych nauczycieli w kontekście pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo. Egzemplifikacje badań i działań praktycznych" прочитала Анна Млинарчук-Соколовська Anna Młynarczuk-Sokołowska, pedagog-kulturoznawca, adiunkt w Katedrze Edukacji Międzykulturowej i Elementarnej Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.

Обговорення ОП Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова бакалаврського та магістерського рівнів

16 листопада 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся круглий стіл «Кадрове забезпечення шкільної освіти в умовах війни та повоєнної відбудови» за проєктом ЄС Еразмус+ 101082696 ‒ PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».

Соціально-емоційне навчання старшокласників на заняттях-тренінгах авторської методики «Кіноклуб вчителя англійської мови»

Наші магістранти, члени Cтудентської наукової лабораторії методики навчання іноземних мов і культур, підрозділу Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доцент Г.І.Подосиннікова), Аліна ДВОРЯНОВА та Артем ПРЯДКА провели з учнями 11 і 10 класів Класичної гімназії міста Суми (учитель англійської мови – Пушко І.І., заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи та учитель Багірова С.М.) чергове засідання кіноклубу за авторською методикою «Кіноклуб вчителя англійської мови» (керівник Г.І.Подосиннікова) – цього разу за анімаційним фільмом “Inside out” на засадах соціально-емоційного навчання.

На кафедрі АФЛ студенти активно та креативно використовують опановані сучасні технології і засоби навчання іноземних мов на заняттях з методики

Під час вивчення курсу «Innovative Technologies of Teaching Foreign Languages and Cultures» (викладач к.пед.н., доцент Г.І.Подосиннікова), який викладається англійською мовою, студенти 3 курсу мають можливість не лише дізнатися багато нового про сучасні підходи, технології засоби навчання іноземних мов, а й також відразу застосувати набуті теоретичні знання на практиці, отримуючи унікальний шанс взяти активну участь у проведенні практичних занять.

Crossing Barriers and Uniting Nations and Cultures

Sociolinguist’s Studio “Different but the Same” functioning as an interdisciplinary platform within the framework of Students’ Hub “E-LinguaScope” cherishes a challenging yet rewarding ambition: broadening students’ horizons through unveiling intricate labyrinths of intertwining and mutual continuous replenishment of language, culture and society.

Духовні імперативи літературного краєзнавства

Учасники лабораторії літературного краєзнавства провели захід "Духовні імперативи літературного краєзнавства", де презентували творчість провідних письменників Сумщини.

Меню