Вітаємо наших переможців II Міжнародного конкурсу із творчого письма!

Ми з радістю вітаємо студенток третього курсу факультету іноземної та слов'янської філології – Панченко Катерину, Педько Марію та Гомолю Владиславу – з їхніми блискучими досягненнями на II Міжнародному конкурсі з ТВОРЧОГО ПИСЬМА "Мої враження від шкільної практики: літературні імпровізації за улюбленими мотивами британських та американських авторів із використанням цифрових освітніх інструментів"!

II Міжнародний конкурс із творчого письма на кафедрі англійської філології та лінгводидактики

20 червня 2024 року відбулася урочисте підбиття підсумків II Міжнародного конкурсу із ТВОРЧОГО ПИСЬМА: «Мої враження від шкільної практики: літературні імпровізації за улюбленими мотивами американських та британських авторів із використанням цифрових освітніх інструментів» за участю ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка Ю.О. Лянного, керівника Регіонального відділення з питань викладання англійської мови Державного департаменту США Джен МакАртур, асистента з питань культури Посольства США в Україні Лілії Шило, декана факультету іноземної та слов’янської філології А.М. Коваленка, проректора з науково-педагогічної (виховної та соціальної) Г.Л. Заікіної, завідувача кафедри англійської філології та лінгводидактики Г.І. Подосиннікової та президента TESOL Ukraine Олени Ільєнко.

Професорка СумДПУ увійшла до складу редакційної колегії міждисциплінарного журналу «Acta Humanitatis» (Польща)

Доктор педагогічних  наук, професор, професор кафедри української мови і літератури СумДПУ Олена Семеног увійшла до складу редакційної колегії міждисциплінарного журналу «Acta Humanitatis» з відкритим доступом (ініціатор - Економіко-гуманітарний університет у Варшаві (м. Варшава, Республіка Польща). https://actahumanitatis.vizja.pl

Перемога в конкурсі наукових та навчальних видань за підсумками 2023 року

Колектив кафедри української мови і літератури  вітає в. обов’язки завідувача кафедри, доктора педагогічних наук, професора Семеног Оленою Миколаївною  з перемогою у конкурсі опублікованих наукових та навчальних видань Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за підсумками 2023 року.

Невтомний трудівник на ниві народознавства

21 червня 2024 року в Сумській ОУНБ відбувся круглий стіл «Невтомний трудівник на ниві народознавства», присвячений 150-річчю від дня народження видатного краєзнавця, фольклориста, педагога Сумщини ХХ століття Івана Абрамова.

Відбувся комплексний кваліфікаційний іспит з української мови, української літератури, методики їх навчання та психолого-педагогічних дисциплін

17 червня 2024 року відбувся комплексний кваліфікаційний іспит з української мови, української літератури, методики їх навчання та психолого-педагогічних дисциплін здобувачів ступеня бакалавра за освітньою програмою 014 Середня освіта (Українська мова і література) на денній формі навчання.

ККІ з англійської мови: когорта фахівців з міжнародного права поповнилася новими професійними кадрами

20 червня 2024 року відбувся комплексний кваліфікаційний іспит з англійської мови у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії в ННІ Історії, Права та Міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка у змішаному форматі.

На перетині доріг

Перший курс навчання в магістратурі студенти 252 групи завершили проведенням дискусійної платформи «На перетині доріг: грані творчості випускників університету» до 100-ліття заснування СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Wirklich gut gemacht! Weiter so!

Колектив кафедри теорії та практики романо-германських мов вітає виконуючу обов’язки завідувача кафедри теорії та практики романо-германських мов, кандидата педагогічних наук, доцента Солощенко Вікторію Миколаївну з перемогою у конкурсі опублікованих наукових та навчальних видань (Навчальний посібник „Sag etwas auf Deutsch!“ «Говори німецькою!» (у двох частинах)) Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка на підсумками 2023 року та бажає подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів і творчого натхнення!

Відкрита лекція «Лінгвістичний статус порівняльних синтаксем у структурі простого речення»

10 червня 2024 року доцент кафедри української мови і літератури Герман Вікторія Василівна прочитала відкриту лекцію для групи УМ-3 «Лінгвістичний статус порівняльних синтаксем у структурі простого речення».

Завершена серія міжнародних вебінарів з методики навчання англійської мови на кафедрі англійської філології та лінгводидактики

На кафедрі англійської філології та лінгводидактики СумДПУ імені А.С. Макаренка відбувся вебінар «InitiatingaService Learning ProjectinYourCommunity» американського експерта-практика Деббі Райнхарт, яка працює віртуальним викладачем кафедри в рамках проекту «The Virtual English Language Educator Program» Державного Департаменту США, Регіонального відділення з питань викладання англійської мови (RELO) Посольства США в Україні.

Відкрита лекція з української літератури

28 травня 2024 року відбулася відкрита лекція «ХУДОЖНЯ РЕАЛІЗАЦІЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТЕМАТИКИ В НОВІТНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ» професора кафедри української мови і літератури Лариси Горболіс для студентів 241 групи спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література).