Гостьова лекція для магістрантів та аспірантів Хмельницького національного університету

«Сучасні тренди публікаційної діяльності дослідника» - гостьову лекцію з такою назвою провела 26 жовтня 2021 року для магістрантів та аспірантів Хмельницького національного університету (спеціальності 014 «Середня освіта. Мова і література (англійська)», 011 «Освітні, педагогічні науки», 053 «Психологія») О.Семеног, докт. пед.н., професор, завід. кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка спільно з колегами: М.Вовк, докт. пед.н., завід. відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України; О.Фаст, канд. пед.н., доцент, проректоркою з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради.

Спікери на численних прикладах з досвіду роботи окреслили сучасні тренди публікаційної діяльності, схарактеризували особливості підготовки наукової статті до фахових видань; аспекти культури роботи з науковим текстом; обґрунтували основні стратегії академічного письма; акцентували увагу на специфіці покликання та наукового цитування; візуалізували конструктивний діалог викладачів-дослідників, наголосили на ролі інституту наукового наставництва в утвердженні принципів академічної доброчесності (стилі наукового керівництва; рангування вагомості критеріїв вибору аспірантами наукового керівника) тощо.

Слухачі поглибили базові знання з дисциплін «Академічна мовна культура дослідника», «Методологія і організація наукових досліджень», «Академічне письмо» щодо способів вироблення власного наукового стилю, оформлення результатів наукового дослідження з дотриманням вимог академічної доброчесності.