05 березня 2025 р. кафедра англійської філології та лінгводидактики на майданчику Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур зустрічала викладачів і майбутніх учителів англійської мови з різних закладів освіти України, які завітали на гостьову лекцію-практикум к.пед.н., вчителя-методиста А.Киналь «Interactive online tools to make English lessons more engaging».
Міжуніверситетська науково-дослідна лабораторія сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник к.пед.н., доц., зав.кафедри Г.І.Подосиннікова) продовжує підтримувати та надихати майбутніх вчителів англійської мови у процесі проходження педагогічної практики з фаху. Цього разу запрошена спікерка КИНАЛЬ Анна Юріївна, к. пед. н., вчитель-методист комунального закладу "Вінницький технічний ліцей", тренер проєктів "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність" (IREX), "Encourse" та "SWITLO" (British Council), переможець конкурсу "Вчитель року 2010" у номінації "Англійська мова", випускниця проєктів "Open World" (США, 2017) та "Fulbright Teacher Excellence Award" (США, 2024) поділился своїми знаннями та багатим практичним досвідом з більш ніж 70 учасниками заходу з 11 навчальних закладів України – здобувачами освіти кафедри англійської філології та лінгводидактики Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка та університетів-партнерів Лабораторії: здобувачами освіти Київського національного лінгвістичного університету під керівництвом Черниш В.В., д. п. н., проф., завідувача кафедри педагогіки та методики навчання іноземних мов; здобувачами освіти Бердянського державного педагогічного університету під керівництвом Школи І.В., к.ф.н., доц., завідувача кафедри іноземних мов і методики викладання та Салюк Б. А., к.ф.н., доц., доцента кафедри; здобувачами освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка під керівництвом доцентів кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Бабій Л.Б., к.ф.н.,, доц., Кондратьєвої Т.Б., к.ф.н., доц.; здобувачами освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі під керівництвом Христич Н.С., к.п.н., доц., доцента кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання; здобувачами освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка під керівництвом Прокопчук Н.Р., к.п.н., доц., доцента кафедри міжкультурної комунікації та іншомовної освіти; здобувачами освіти Уманського державного педагогічного університет імені Павла Тичини під керівництвом Сушкевич О.В. к.ф.н., доц., доцента кафедри англійської мови та методики її викладання; здобувачами освіти Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова під керівництвом Айзікової Л.В., викл. кафедри германської філології; здобувачами освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка під керівництвом Арделян О.В., к.п.н., доц., доцента кафедри германських мов та методик їхнього навчання; здобувачі освіти Машинобудівного фахового коледжу СумДУ під керівництвом Косової Т. М., ст.викл., керівника метод об’єднання.
Присутні дізналися про інноваційні інтерактивні платформи та самі долучилися до використання їх інструментів та можливостей, які допоможуть організовувати роботу класу, зробити урок цікавішим і ефективнішим. Пані Анна представила новітні ігрові застосунки, он-лайн показала, як користуватися такими цифровими інструментами, як Skribbl, Educaplay, Classroomscreen ClassTools, Classhack і що в них можна створювати, поділилася цікавинками і нюансами використання інтерактивних програм, навела приклади режимів і активностей, які є ефективними для реалізації соціально-емоційного навчання. Презентація була практично-орієнтованою, цікавою, оригінальною та змістовною, а інтерактивний формат зробив спілкування динамічним, захоплюючим.
Інтерактивна лекція-практикум пройшла в дружній оптимістичній атмосфері співпраці досвідчених викладачів і практикантів-початківців, що стимулювало до професійного розвитку та надихало. Особливо важливою ця конференція була для студентів-практикантів 3 і 4 курсу, адже вони проходять педагогчну практику (виробничу, навчально-методичну), і всі знання, які вони почерпнули від пані Анни, вони зможуть відразу використати на власних уроках.
Дякуємо пані Анні Киналь, лабораторії, усім організаторам і присутнім за мотивуючий захід! До нових зустрічей!
Валентина Хамбір: Лекція "Interactive online tools to make English lessons more engaging" виявилась не лише цікавою, але й досить прикладною, бо, як кажуть, не wordwallом єдиним. Було пізнавально ознайомитись з альтернативними онлайн застосунками для роботи в класі. Також дуже хотілося б в подальшому відвідати подібну лекцію саме про додатки для формування мовленнєвої компетентності в говорінні. Дуже дякую лекторці Анні Киналь за чудову презентацію!
Дмитро Прохоренко: Надзвичайно вдячні панні Анні за таку корисну лекцію! На ній вдалось дізнатися про велику кількість нових інтерактивних додатків, що зможуть урізноманітнити проведення занять з іноземних мов. Залюбки послухали б про щось подібне!
Ірина Паршивлюк: The lecture on Interactive online tools was incredibly insightful and inspiring. I particularly enjoyed exploring Skribbl.io, a fantastic platform that adds a fun and creative element to vocabulary practice. The session provided me with valuable ideas on how to integrate interactive tools into my lessons, making learning more dynamic and enjoyable for students.
Артем Калініченко: Конференція була цікава та повчальна! Було висвітлено багато корисних додатків та показано як з ними працювати. Для нас, педагогів, це необхідні знання, які можна буде використати на практиці у майбутньому, а в особливості під час дистанційного навчання такі додатки стануть у нагоді. Дякую вам за роботу і дякую, що зміг долучитися до цієї конференції!
Ксенія Сторчак: Дякуємо за цікаву та інтерактивну лекцію Анні Киналь про інтерактивні онлайн-засоби для викладання англійської мови.
Ця тема було особливо актуальної для мене, адже гейміфікація на уроках - це тема моєї магістерської роботи. Було розглянуто різні платформи та інструменти, які допомагають зробити уроки більш динамічними та цікавими для учнів.
Занотувала для себе ідеї використання різних платформ на уроках. Планую впроваджувати нові інструменти на заняттях, щоб підвищити мотивацію учнів та зробити процес навчання ще ефективнішим.
Катерина Жученко: Дуже вдячна була бути присутньою на лекції "Interactive online tools to make English lessons more engaging". Дуже змістовний та неймовірно цікавий виклад інформації! Я мала змогу поглибити свої знання з теми, представленою у вигляді лекції, що дало мені мотивацію до подальших роздумів як вчителя іноземних мов. Такі заходи дійсно дають можливість мені та моїм колегам розширити власний кругозір та застосувати набутий досвід під час викладання учнями та студентам