НАУКОВЕ ТА ОСВІТНЄ ПАРТНЕРСТВО між кафедрою англійської філології та лінгводидактики СумДПУ імені А.С.Макаренка і кафедрою англійської мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університет імені Павла Тичини втілилося у гостьовій онлайн-лекції Ольги Валентинівни Сушкевич, кандидата філологічних наук, доцента, доцента кафедри англійської мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, факультет іноземних мов, з теми: «Self-identification of Interlocutors in Social Networks (Lithuanian Segment)» для здобувачів освіти за освітньо-професійною програмою 035 Філологія магістерського рівня навчання (гарант програми Алексенко С.Ф.).
Лекція відбулася в асинхронному форматі з огляду на безпекову ситуацію у Сумській області та місті Суми. Лекція викликала неабиякий інтерес з боку студентів, адже дозволила розвинути одну з фахових комперптентностей майбутніх магістрів філології – здійснення наукового аналізу і структурування мовного / мовленнєвого матеріалу з урахуванням класичних і новітніх методологічних принципів.
Змістовна та яскрава мультимедійна презентація унаочнила процес створення та функціонування самоідентифікаційного образу людини у соціальних мережах. Студенти дізналися про методологію та результати дослідження гібридних транснаціональних та транскультурних ідентичностей дописувачів 10 литовських спільнот у FB та VKontakte через вивчення їх вербальної репрезентації (ключових слів, певних граматичних та лексичних ознак тощо). Будучи міждисциплінарним за характером, дослідження, висвітлене в презентації, демонструє принципи проведення лінгвістичної розвідки в межах сучасної антропоцентричної наукової парадигми.
Магістрант СумДПУ Мусієнко О.: «Лекція мені сподобалася своїм змістом і актуальністю: вона описує самоідентифікацію співрозмовників в соціальних мережах за культурними, мовними та національними ознаках, обгрунтовує можливість подвійної та навіть потрійної національної належності. Друга половина лекції пов'язана зі стереотипами та акцентує увагу на проблемі російського імперіалізму та відношенні до литовців. Лекція описує саме литовський сегмент і є частиною більшого наукового проекту. Хотілося б побачити повний проект, звісно. Тема зачепила, бо має певне відношення до теперішньої ситуації і в нашій країні. Лекція допомогла мені краще зрозуміти проблеми культурного та національного характеру, а також те, як стереотипи впливають на наше ставлення до інших осіб».
Магістрантка СумДПУ Підлужна К.: «It was enlightening for me to get to know about a communicative passport of Homo Loquens and an overall research model of identity types. The lecture also let me in on the relevant literature and methods to use while conducting an interdisciplinary research»
Магістрантка СумДПУ Мороз А.: «Appreciate this lecture so much, the knowledge that defines modernity! Love the concept of self-identification which is clarified here; some food for thought for all of us»
Щиро вдячні шановній Ользі Валентинівні за чудову можливість долучитися до сучасних наукових розвідок – філологічних міждисциплінарних досліджень. Сподіваємося на подальше плідне партнерство!