Новини факультету

Готуємось до великодня

Щоденник кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Упродовж тижня наш колектив продовжував дистанційно (34 навчально-методичні комплекси, тести і т.д. завантажені в систему Moodle) навчати, оцінювати можливості та перспективи використання технологій дистанційного навчання, підтримувати одне одного через телефонні дзвінки, вебконференції, е-пошту.
https://dl.sspu.edu.ua/course/index.php?categoryid=34

У соціальних мережах студенти пишуть (пропонуємо окремі дописи):

Кириленко Надія Іванівна провела лекцію з дитячої літератури. Тема "Новітня література для дітей". Це новий вид роботи для студентів, тому було цікаво та незвичайно.

Алёна Иванько
https://www.facebook.com/profile.php

Студенти 221 групи разом з доцентом кафедри української мови і літератури Наталією Громовою
провели практичне заняття з теми «Культура усного професійного спілкування. Публічний виступ».

Margo Khmeletska
https://www.facebook.com/margo.khmeletska.1?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARBNXYFtB_qBAfp11kevLd9Xog30P7fNpnYCdDwz_fAa6mqfSF7P7jjhHfP5V5xkRMQp45VLBfFcHpSu&hc_ref=ARQimk5XJE0XTvVFEW3t5S4FOU8XPlGRvSpqpnxGCGNnaWv_27GGZsUIvP-amj6Qt4E

Бінарне заняття магістранти практичне заняття з методики навчання української мови в загальноосвітніх закладах провели спільно із учителькою А.Баєвою та викл.О.Семеног Zoom. https://sspu.edu.ua/…/zanyattya-spilno-iz-profesionalom-pra…

Виявляється, урок - це справжній коктейль методів, прийомів, різноманітних цікавих завдань, приправлений родзинкою любові до дітей. А ще існує секретний рецепт того, як приготувати смачний урок мови та літератури. Дуже корисно було дізнатися, що в інстаграмі «можемо жити» не лише ми, але й літературні герої, письменники, критики. А такі популярні для нас котомеми – це справжня чарівна паличка для сучасного вчителя.

Аліна Зякун
https://www.facebook.com/profile.php

Провели :

- Заняття у Малій академії наук Сумського територіального відділення, обласний конкурс, підготувалися до краєзнавчої Всеукраїнської конференції. Детальніше про захід за покликанням :
https://www.facebook.com/profile.php

- вебінари "Академічна культура й етика у вищій освіті: європейський, національний та інституційний виміри", «Концептуальні основи формування академічної культури»
Детальніше про захід за покликанням :
https://sspu.edu.ua/…/onlajn-zanyattya-z-kursu-akademichna-….

Дистанційно навчалися.

Узяли участь у вебінарах,
які проводить центр якості вищої освіти СумДПУ імені А.С.Макаренка (кер. - Ячменик М.М.);

- «Особливості заповнення профілів науковців у ORCID та Publons» (модератор – Катерина Годлевська, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих). http://ipood.com.ua/…/rekomendaci-schodo-zapovnennya-profi…/ (детальніше про захід http://ipood.com.ua/…/vebinar-zapovnennya-proflv-naukovcv-…/).

-у вебінарах Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP ":

"Все, що ви хотіли знати про плагіат" Євгена Ніколаєва.
Детальніше https://www.youtube.com/watch?v=0qOrDesHH0Q;

"Акредитація: не все так складно" Михайла Винницького, керівника секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. https://www.youtube.com/watch?v=9EewJa9r2f0&t=2s;

-у вебінарах АкадеміЇ Української Преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу «Стандарти журналістики в умовах пандемії та кризи»;

- в інтернет-конференції: "Мислення логічне, креативне, критичне" на платформі "На урок". Детальніше про конференцію: https://naurok.com.ua/conference/thinking

у презентації курсу VeryVerified.

Долучались олайн-перегляду вистави "Чумаки".Дія 1.
І. Карпенко-Карий

https://www.facebook.com/sechinandrey/videos/2688942927880687/

аспіранти і докторанти вели блоги https://www.facebook.com/groups/437123430211173/ ,

надрукували фахові закордонні статті.

Студенти опрацьовували сторніку відділу навчання української мови та літератури (Інститут педагогіки НАПН України) https://www.facebook.com/groups/505688203677039/, звітувались про педагогічну практику:

педагогічна практика – то, дійсно, штука незабутня. І це не пусті слова.... Я готова кричати всьому світові, що учитель – святий наставник, а діти – справжні янголи (ну, майже завжди).
Тому любіть школу, любіть Дітей!

Ника Замошникова
https://www.facebook.com/profile.php

Alena Viktorovna
https://www.facebook.com/profile.php

За 8 уроків (а це 360 хвилин, 21 600 секунд) я зрозуміла, що ця робота може для мене бути не просто сірими буднями, а «сродною працею».
Виктория Суярова https://www.facebook.com/vi.su.50596?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARC5FGRNuJFkxI-PmyBe-xW0b034ejwjCsnMklnqkzNlN8KWOsDp2BpXwlO2a9Gs6REMlFP3Q0_EgQdj&hc_ref=ARTZOk93uPfqvoyYiGBseLQ0kvlnHZrmhKyHuTlda9HQLpWHdY9TrM_k8_QQWoutRcw

Носили маску у громадських місцях, ретельно мили руки з милом. Спілкувались із природою, РАДІЛИ ЖИТТЮ .

Вітали Наталю Громову із ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, вітали УСІХ ДРУЗІВ з Вербною неділею.

ЕПІГРАФОМ ЦЬОГО ТИЖНЯ обрали СЛОВА
Світлани Шабат-Савки:
Я щаслива, що маю змогу працювати на філологічному факультеті, навчати студентів і спілкуватися з ними, працювати з колегами, для яких вивчення глибин і таємниць рідного слова стало важливою сферою наукової діяльності, спрямованої на підвищення престижу української мови, її повноцінного функціонування в усіх сферах суспільного життя!

https://www.facebook.com/profile.php

Меню