Новини факультету

ІІІ етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

10-11 грудня в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка проходить ІІІ етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Захід розпочався з натхненної пісні у виконанні студентки університету та вихованки вокальної студії «Меломанія» Анастасії Рублевської. А на сцені з’явилися ведучі, які тепло привітали гостей, учасників, викладачів.

Особливо зворушливим моментом стало вшанування пам’яті героїв України хвилиною мовчання. Ведучі нагадали, що завдяки мужності захисників ми маємо змогу проводити заходи, що підкреслюють нашу національну ідентичність.

У вітальному слові ректор університету, професор Юрій Лянной наголосив на важливості конкурсу, який утверджує статус української мови, її престиж серед молоді та виховує повагу до культури і традицій нашого народу.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова урочисто відкрила конверт із конкурсними завданнями, побажала учасникам успіхів та наснаги.

Цікавинкою було привітання, яке підготував для учасників конкурсу Гриценко Павло Юхимович, український мовознавець, діалектолог, лінгвогеограф, історик мовознавства. У своїй промові він наголосив на важливості збереження і розвитку української мови, зокрема її діалектного розмаїття, яке є невід'ємною частиною національної культурної спадщини.

Після натхненного привітання Павла Юхимовича Гриценка учасників конкурсу чекали ще кілька надзвичайно цікавих і значущих виступів, які стали справжньою окрасою заходу.

Олександр Вертіль — український письменник, поет, перекладач і журналіст, член Національної спілки журналістів України. У своїй промові він звернув увагу на роль художнього слова у формуванні мовної культури та національної самосвідомості. Олександр Вертіль поділився власними творчими пошуками, розповів про джерела натхнення і значення української мови в його літературній діяльності. 

Вікторія Герман — завідувачка кафедри української мови і літератури, у своїй промові акцентувала увагу на важливості вивчення та популяризації української мови серед молоді.

Захід також прикрасили творчі номери – декламація віршів від заслуженого працівника культури України Дмитра Будянського та пісня «Оберіг» у виконанні вихованців вокальної студії «Меломанія».

Після урочистої частини учасники конкурсу розпочали виконання завдань, показуючи свою любов до української мови та майстерність володіння нею.

Ми бажаємо всім учасникам натхнення, блискучих результатів і перемог! Разом утверджуймо силу нашої мови!

Меню