Новини факультету

Інтелектуальний квест серії мовних ініціатив «Новорічний експрес-2023» «Ich geh’ mit meiner Laterne und meine Laterne mit mir»

Кафедра теорії та практики романо-германських мов факультету іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка 11 листопада 2023 року у молодіжному центрі «Романтика» відкрила сезон мовних ініціатив «Новорічний експрес» німецькою та французькою мовами для школярів міста Суми.

Цей захід присвячено особливостям святкування новорічних свят у країнах Європейського Союзу.

До тренінгової кімнати молодіжного центру завітали учні 6 та 10 класу КУ ССШ І-ІІІ ступенів № 9 м. Суми, 8 класу Сумського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 15 СМР, 6 класу Сумського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 10 СМР.

У першій частині заходу в.о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Вікторія Солощенко презентувала учням захоплюючу розповідь про зимові свята, які відзначає Європейський Союз. Вона підкреслила, що кожне свято є особливим і пов’язане з історією, традиціями та звичаями певної європейської країни. Так, щорічно 11 листопада, в католицьких країнах святкують День святого Мартіна (Martinstag), покровителя знедолених. Старший викладач кафедри, кандидат філологічних наук Ірина Божко і викладач Наталія Кінжегулова продовжили розповідь і зазначили, що свято зародилося у Франції, а згодом стало улюбленим народним гулянням і для католиків, і для протестантів, і тих, хто не належить до жодної з конфесій.

У другій частині заходу викладачі кафедри запропонували школярам разом пограти у творчу гру для кмітливих «Guck hin, guck her» «Поглянь сюди, поглянь туди». Учням було запропоновано обрати слова, які за змістом інтерпретують поняття людяності, добра, допомоги. Свої асоціації школярі малювали і пояснювали іноземними мовами.

Вікторія Солощенко розповіла школярам про факультет іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка та презентувала ОПП кафедри романо-германських мов. Учні дізнались про унікальні освітні можливості, які реалізує кафедра щодо вивчення іноземних мов (німецької та французької). Так, вдале поєднання німецької або французької мови з англійською дає можливість здобувачам вищої освіти отримати диплом державного зразка, де ці мови є рівнозначними і це значно підвищує шанси щодо працевлаштування у майбутньому.

Проведений захід допоміг школярам вдосконалили і поглибили свої знання з іноземних мов (німецької та французької). Учні брали активну участь у грі, отримали безліч позитивних емоцій і висловили бажання щодо продовження практики мовних ініціатив. Символічним завершенням цієї зустрічі стало запалення ліхтариків, які символізують доброзичливість та милосердя в серцях людей усієї планети.

Меню