Кафедра української мови і літератури – співорганізатор усеукраїнської конференції

16-17 лютого 2023 року відбулася V Всеукраїнська студентсько-викладацька науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні тенденції та преспективи мовно-літературної освіти України» на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Кафедра української мови і літератури, студенти – українські філологи 2, 3, 5 курсів беруть активну участь.

Робота конференції була організована за такими напрямками:

1. Актуальні проблеми сучасної лінгвістики.
  2. Традиції і новаторство в українській літературі.
  3. Зарубіжна література в просторі культури й цивілізації.
  4. Актуальні проблеми методики викладання філологічних дисциплін.

На конференції виступили:

• Луценко Григорій Васильович, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
  • Гоголь Наталія Валеріївна, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
  • д-р Катажина Якубовська-Кравчик, керівник кафедри українознавства Варшавського університету.
  • Кизилова Віталіна Володимирівна, доктор філологічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи навчально-наукового інституту педагогіки і психології Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Полтава).
  • Семеног Олена Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
  • Бондаренко Юрій Іванович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
  • Хомич Тетяна Леонідівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови і літератури Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Виступи студентів теж були цікавими. К.Бариш, студентка 2 курсу мала можливість представити тему доповіді «Місто» В. Підмогильного: антропологічний аспект осмислення (наук. керівник – Горболіс Л.М., доктор філологічних наук, професор).

Інтерактивне спілкування учасників конференції відбувалося в синхронному режимі в атмосфері активної, плідної співпраці.

Щиро вдячні всім учасникам за змістовні доповіді.

Безпеки, Миру й скорішої Перемоги всім нам та плідного наукового пошуку!