Кіноклуб для учнів 5(9) класів КУ Сумська класична гімназія СМР та студентів ФІСФ

11.11.2021 р. на кафедрі англійської філології та лінгводидактикимагістранти-практикантита Студентська наукова лабораторія методики навчання іноземних мов і культур (керівник к.пед.н., доцент Г.І.Подосиннікова) провели кіноклуб для учнів 5(9) класів КУ Сумська класична гімназія Сумської міської ради та студентів факультету іноземної та слов’янської філології.

У межах виробничої педагогічної практики магістранти спеціальності 014 Середня освіта. Мова і література (англійська) спеціалізація 014.021 Англійська мова і література Потапова Анастасія і Мелешко Катерина (група 361) та Студентська наукова лабораторія методики навчання мов і культур (керівник – доцент Г.І.Подосиннікова) провели у форматы «онлайн» чергове засідання-тренінг “Future Teachers’ Movie Club” – авторської інтерактивної навчальної технології, актуальної, ефективної та «дружньої» до умов дистанційного навчання.

Інтерактивна технологія “Future Teachers’ Movie Club” втілюється на заняттях-тренінгах, які передбачають спеціально організований перегляд фрагментів автентичних англомовних відеофільмів, виконання завдань та обговорення із методичним коментарем навчального процесу. Комплексна мета щодо підготовки та проведення такого заходу – вдосконалення професійно-методичної та іншомовної комунікативної компетентності майбутніх учителів англійської мови.

Студенти Потапова Анастасія і Мелешко Катерина (група 361) підготували відеоматеріали, завдання та організували перегляд, опрацювання й обговорення американського комп’ютерно-анімаційного фільму “Coco”, знятого Лі Анкрічем. Перегляд цього фентезійного фільму привертає увагу до питань міжкультурної комунікації, формування життєвих орієнтирів і виховання гуманістичних цінностей – людяності, порядності, лобові та поваги до сім’ї, друзів.

Заняття-тренінг відбулося на платформі Zoom, до нього завітали учні 5(9)-их класів Класичної гімназії із вчителями Глебовою А.В. і Шафорост О.В., магістранти-практиканти групи 361 та інші студенти, а також керівник практики доцент Подосиннікова Г.І.

Розроблений комплекс вправ надав учням можливість удосконалити лексичну компетентність за темою “Family Roots and Relationships”. Учні разом зі студентами мали змогу обговорити ключові епізоди сюжету, акцентувати увагу на важливих аспектах та інтерпретувати вчинки героїв.

Оригінальний, цікавий та захоплюючий с перших хвилин захід сприяв навчанню говоріння й аудіювання, підвищенню мотивації вивчення англійської мови, а також засвоєнню лексичного матеріалу. Висловлюємо велику подяку Студентській науковій лабораторії методики навчання мов і культур, її членам Потаповій Анастасії і Мелешко Катерині та керівнику Г.І.Подосинніковій, а також усім учасникам за професійно підготовлений, змістовний, цікавий та корисний захід. (Шафорост О.В., учитель-методист)

I am a magister student and a teacher at Sumy Classical Gymnasium. It was a really precious professional experience to develop and conduct a movie club for the 9th grade pupils and for students. We carefully followed our Lab Head’s advice to analyze the film and design tasks effectively. It wasn't easy, but it was so exciting! The pupils enjoyed the film and completed all the tasks eagerly. Watching episodes, completing assignments and discussing were held in a friendly and positive atmosphere, it expanded their horizons and improved their vocabulary. This activity inspired me to improve my own English language skills and teaching methodology. (Анастасія Потапова, група 361, організатор заняття-тренінгу, член лабораторії)

The movie club was very interesting and useful experience for all of us. By presenting curious tasks and exciting film fragments we tried to let pupils plunge into the atmosphere of kindness, love, friendship and music. The current topic in the 9th grade curriculum is “Entertainment” and I'm sure this film and type of lesson fit the topic perfectly: children really liked the session, learned a lot about human values and improved their English skills. (Катерина Мелешко, група 361, організатор заняття-тренінгу, член лабораторії)