Міжуніверситетська науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник Г.І.Подосиннікова, к.пед.н., доц., зав.кафедри англійської філології та лінгводидактики) факультету іноземної та слов’янської філології знову зібрала любителів кіно та сучасних методів навчання іноземних мов задля перегляду неймовірної науково-фантастичної кінострічки, про силу науки та освіти, любові до родини й людства, прагнення до розвитку та подолання перешкод задля великої мети.
Студентки другого курсу магістратури кафедри англійської філології та лінгводидактики Анастасія Сіробаба та Влада Чорна розробили та провели заняття-тренінг «Кіноклуб «Interstellar» методичної майстерні «кіноклуб вчителя англійської мови» за авторською технологією Г.І.Подосиннікової. Захід об'єднав біля 50 студентів та викладачів з різних університетів – СумДПУ імені А.С. Макаренка, Київського національного лінгвістичного університету, Криворізького державного педагогічного університету, Рівненського державного гуманітарного університету та Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка та їх керівників: В.Черниш, д.пед.н., проф., зав.кафедри педагогіки та методики навчання іноземних мов (КНЛУ), І. Дирда, к.пед.н., доц., доцент кафедри англійської філології (КДПУ), Н. Антоненко, ст. викладач кафедри теорії і практики іноземних мов і методики викладання (РДГУ), В.Кочубей, к.філол.н., доц., доцент кафедри англійської мови та методики її викладання (ЦДУ), Г.Подосиннікова, к.пед.н., доц, зав.кафедри англійської філології та лінгводидактики (СумДПУ). Учасники зустрілися, щоб у дружній атмосфері переглянути фільм "Interstellar" у цілісній презентації спеціально відібраних фрагментів і завдань до них, обговорити проблематику фільму, свої емоції та думки, поринувши у роздуми про долю людства, майбутнє науки та цінність зв’язків між людьми. Фільм спонукав до обговорення важливих філософських питань: пошуку смислу життя та визначення моральних цінностей, можливостей та ризиків міжпланетних подорожей, прагнення людини до самопізнання і безмежності Всесвіту.
Заняття у форматі кіноклубу мало на меті розвивати мовленнєві вміння аудіювання та говоріння, збагачувати лексичний запас, відточувати граматичні навички, а також розширювати кругозір, формувати критичне мислення та соціокультурну компетентність. Учасники також отримали можливість працювати над міжособистісною взаємодією, а головне – здобути натхнення для вивчення іноземної мови та особистісного зростання. Завдяки різноманітним інтерактивним вправам, підготовленим організаторами із застосуванням цифрових освітніх інструментів, студенти змогли глибше зрозуміти ідеї фільму, одночасно покращуючи свої мовленнєві навички. Сесії на ігровій платформі Kahoot! додали зустрічі елементу живого змагання і підвищили зацікавленість студентів. Фінальне обговорення дозволило учасникам поділитися враженнями, відзначити значущість таких заходів для професійного та особистого розвитку.
На завершення гості подякували організаторам за чудову можливість не лише цікаво провести час, але й поглибити знання іноземної мови, удосконалити мовленнєві навички та розширити власні горизонти. Щиро дякуємо всім присутнім, чекаємо на вас у нашому кіноклубі!