Літературознавчі діалоги з випускниками СумДПУ

У березні 2024 року відповідно до зініційованого проф. Ларисою Горболіс проєкту «Творчі діалоги», що передбачав ознайомлення студентів факультету іноземної та слов’янської філології з професійними, науковими, творчими здобутками випускників СумДПУ імені А.С. Макаренка, на лекції з курсу «Сучасна українська література: основні тенденції розвитку» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Українська мова і література) були запрошені Олена Іщенко та Анна Черниш (Сумський державний університет).

1 березня 2024 р. доктор філософії Олена Іщенко на лекції «Художні особливості романів М. Дочинця. The Cinemapoetics of novels by Myroslav Dochinets» розповіла про результати дослідження художнього доробку сучасного українського письменника Мирослава Дочинця. 22 березня 2024 року доктор філологічних наук Анна Черниш на лекції, присвяченій жанровій своєрідності українського письменства початку ХХІ ст., багатогранно представила творчість Степана Процюка як одного з чільних репрезентантів новаторських тенденцій у новітній українській літературі.

Лекторки порушували  питання стильової специфіки творів письменників, пропонували моделі інтерпретації текстів із залученням сучасних методологічних підходів. Лекційний матеріал Олена Іщенко й Анна Черниш прочитали українською та англійською мовами. Ключові тези  виступів супроводжувалися змістовними презентаціями, прикладами з творів письменників.