Майстерки україністів СумДПУ

Професор Семеног О.М. та студенти спеціальності Середня освіта. Українська мова і література СумДПУ імені А.С.Макаренка упродовж 9—11 квітня 2024 року взяли активну участь у важливих майстерках  III Всеукраїнської методичної майстерні сучасного вчителя-словесника.

Організатори:  кафедра української і слов’янської філології та журналістики факультету української й іноземної філології та журналістики і Лінгвістичний освітньо-науковий центр Херсонського державного університету.

Особливість Всеукраїнської методичної майстерні – можливість обговорити спільно із провідними лінгводидактами, вчителями,  студентами актуальні проблеми навчання української мови і  літератури у  новій українській школі. Проєкт започатковано на пошану видатної вченої Пентилюк Марії Іванівни.

Серед авторів майстерок цьогоріч - Пентилюк Марія Іванівна,  доктор педагогічних наук, професор кафедри української і слов’янської філології та журналістики Херсонського державного університету, видатний дидакт. Марія Іванівна грунтовно проаналізувала нові аспекти розвитку української лінгводидактики.

Професор Семеног О.М. провела двогодинну майстерку 9 квітня 2024 року. Схарактеризувала соціокультурну змістову лінію у модельних програмах 5-6 та 7-9 класах, реалізацію  теми «Естетика мови української родини»   у шкільних підручниках НУШ, запропонувала компетентнісно зорієнтовані вправи.

Важливі теми тепер опрацьовуємо в межах занять зі студентами зі студентами спеціальності Середня освіта. Українська мова і література СумДПУ імені А.С.Макаренка.