Новини факультету

«Медіаграмотність там, де не чути сирен»

У СумДПу буде створено Інклюзивно-просвітницький онлайн-простір із медіаграмотності для людей із вадами слуху «Медіаграмотність там, де не чути сирен».

Вітаємо кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри української мови і літератури Марину Михайлівну Ячменик з перемогою (серед більше 80 заявок) у Конкурсі на отримання грантів Академії Української Преси на проєкт соціальної дії Інклюзивно-просвітницький онлайн-простір із медіаграмотності для людей із вадами слуху в умовах війни «Поза межами інформаційного акваріуму» або «Медіаграмотність там, де не чути сирен».

В умовах війни поза межами якісного медійного поля опинилися люди з вадами слуху. Вільний доступ до соціальних мереж, Телеграм-, Вайбер-каналів із чат-ботами із засиллям неякісної, фейкової, провокуючої інформації сприяє соціальній ізоляції, психологічному дискомфорту, а, подекуди і загрози життю.

Сурдоперекладачка телевізійних новин Сумщини Ніна Островська, яка з перших днів війни волонтерить на інформаційному фронті для людей із вадами слуху, здійснюючи сурдопереклад новин в Телеграм-каналі від офіційних та достовірних джерел поширення інформації, говорить про обмежені можливості людей із вадами слуху в доступі до якісної інформації, а тим більше про формування медіаграмотної компетентності в умовах війни.

Онлайн-навчання та створений відеоконтент в умовах проєкту буде супроводжуватися як онлайн-сурдоперекладом, так і записами, збереженими на створеному Ютюб-каналі «Медіаграмотність там, де не чути сирен».

Старт проєкту заплановано на червень 2022 року.

Меню