Новини факультету

Міжнародна конференція «Співпраця з Україною в галузі гуманітарних наук: багатомовність, цифрові гуманітарні науки, цифрова освіта»

24-25 жовтня 2024 року Університеті ім. Андраші в Будапешті (Угорщина) вітав учасників міжнародної конференції «Співпраця з Україною в галузі гуманітарних наук: багатомовність, цифрові гуманітарні науки, цифрова освіта» (Cooperation with Ukraine in the Humanities. Multilingualism, Digital Humanities, Digital Education, and other topics), організованої Баварським академічним центром Центральної, Східної та Південно-Східної Європи BAYHOST (The Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe (BAYHOST), Науково-дослідним центром «Німецька мова в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі» (FZ DiMOS), кафедрою «Слов'янська філологія – лінгвістика» Інституту славістики Регенсбурзького університету та Університетом ім. Андраші в Будапешті (AUB).

Захід був покликаний сприяти розбудові кооперації закордонними закладами вищої освіти та закладами вищої освіти в Україні в сфері гуманітарних наук. Особлива увага приділялася українськими вишами, які постраждали від війни та були евакуйовані чи розташовані поблизу лінії фронту.

Робота конференції була організована у гібридному форматі. Учасники мали можливість відвідати тематичні секції «Багатомовність», «Німецька та слов’янська філологія», «Цифрові гуманітарні науки та цифрова освіта». Програма передбачала також презентації успішних кейсів із практичного досвіду реалізації проектів кооперації із західними партнерами.

Доктор Наталія Мараховська (Маріупольський державний університет, Україна / Центр розвитку компетенцій Університету Масарика, Чеська Республіка / Французький дослідницький центр гуманітарних і соціальних наук (CEFRES) у Празі) провела для учасників майстер-клас «Immersive Inquiry: Weaving Art and EDI into Culturally Responsive Classrooms».

Конференція виступила майданчиком для комунікації викладачів і дослідників із восьми країн – Німеччини, України, Угорщини, Польщі, Австрії, Фінляндії, Словаччини та Чехії.

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка на конференції представляла викладач кафедри теорії та практики романо-германських мов Наталія Шевцова, яка взяла участь у роботі секції «Німецька та слов’янська філологія» з доповіддю «Візуалізація на цифрових уроках німецької мови» («Visualisierung im digitalen Deutschunterricht/ Visualization in digital German lessons»), у якій висвітила позитивний досвід викладання німецької мови у курсі «Аналітичне читання німецькою мовою» у студентів, які навчаються за освітньо-професійною програмою Середня освіта (Англійська та німецька мови) підготовки здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) галузі знань 01 Освіта / Педагогіка на факультеті іноземної та слов’янської філології.

За результатами участі у конференції Наталією Шевцовою було представлено колегам рекомендації та пропозиції щодо посилення міжнародного академічного обміну та стимулювання міжнародної академічної мобільності вчених в області германістики, лінгводидактики та інших гуманітарних наук в регіонах, що найбільше постраждали від війни, а також щодо посилення кооперації між вітчизняними та закордонними закладами вищої освіти в області викладання англійської та німецької мови, а також організації і проведення спільних досліджень та проектів в галузі гуманітарних наук.

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка щиро дякує організаторам та учасникам заходу за запрошення до кооперації та розбудови співпраці!

Ключові слова: факультет іноземної та слов’янської філології, кафедра теорії та практики романо-германських мов, співпраця в галузі гуманітарних наук, цифрові гуманітарні науки, цифрова освіта, освітньо-професійна програма Середня освіта (Англійська та німецька мови), BAYHOST, Університет ім. Андраші

Меню