Новини факультету

Міжнародна співпраця задля розвитку викладацької майстерності продовжується

На майданчику Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доц., зав. кафедри Г.І.Подосиннікова) СумДПУ імені А.С. Макаренка відбувся міжнародний вебінар “The Power of Storytelling” американського професіонала-практика Деббі Райнхарт (Джорджтаунський університет, Центр міжкультурної освіти, Державний департамент США), яка протягом 2023-2024 н.р. плідно співпрацювала з кафедрою англійської філології та лінгводидактики ФІСФ за проєктом «The Virtual English Language Educator Program» (координатор - к. філол. н., доц. В.В.Козлова).

Семінар відбувся егідою Регіонального відділення з питань викладання англійської мови спільно з Regional English Language Office (RELO) Kyiv, U.S. Embassy in Ukraine та TESOL-Ukraine. Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка. Участь у вебінарі взяли викладачі і студенти з багатьох навчальних закладів України: Криворізький державний педагогічний університет, Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка, Національна академія прикордонної служби України ім.Б.Хмельницького, Класична гімназія м. Суми, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Бердянський державний педагогічний університет, ДВНЗ "Донбаський державний педагогічний університет", Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, Київського національного лінгвістичного університету, що свідчить про великий інтерес до потенціалу цієї методики, яка базується на використанні наративів, історій та розповідей і дозволяє ефективно вивчати мову та розвивати мовленнєві навички у реальних контекстах, а також стимулює творчість та критичне мислення. На проведеному інтерактивному вебінарі обговорили ключові елементи цифрового сторітелінгу, його потенціал у навчанні англійської мови та труднощі, що можуть виникати, розглянули підходи до розповіді історій, методику створення цифрової історії. Створивши теплу дружню атмосферу, Деббі Райнхарт поділилася цінними методичними знаннями, досвідом та практичними рекомендаціями, організувала обговорення та демонстрацію використання сучасних цифрових інструментів для створення та презентації історій. Учасники розглянули також платформи та ресурси, які можна використати як джерело дидактичних матеріалів для впровадження цієї сучасної інтерактивної методики навчання. Потужний обсяг нових знань, практична спрямованість зробили вебінар цінним стимулом для професійного вдосконалення учителів, викладачів англійської мови та студентів-педагогів.

Спільні зусилля українських ЗВО та міжнародних партнерів сприятимуть упровадженню інноваційних методик і технологій у практику навчання англійської мови та підготовці кваліфікованих фахівців у галузі середньої освіти.

Дякуємо всім учасникам за ентузіазм, креативність, прагнення до професійного вдосконалення та співпрацю! До нових зустрічей!

Меню