Міжрегіональний проєкт «Співпраця зі стейкхолдерами»

У межах міжрегіонального проекту «СПІВПРАЦЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ» у КЗВО «Луцький педагогічний коледж» триває цикл гостьових лекцій за участі доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А. С. Макаренка Олени Миколаївни Семеног.

10 листопада 2026 року відбувся бінарний лекторій у формі майстер-класу професора Семеног О.М. спільно із кандидатом педагогічних наук, доцентом, проректоркою з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Ольгою Фаст.

Тему лекційного заняття з основ науково-педагогічних досліджень «Терміносистема наукового дослідження (на прикладі аналізу лексем, що позначають родинні стосунки)» було приурочено до Дня української писемності та мови.

Слухачами заняття стали студенти бакалавріату спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта», а партнером для організації заходу – Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки.

Професор Олена Семеног окреслила важливість культури роботи з академічними текстами у контексті вироблення авторського ідіостилю, розроблення терміносистеми наукового дослідження. Студенти на глибинному методологічному рівні ознайомились із міждисциплінарними аспектами функціонування терміносистем – мовознавчими, філософськими, педагогічними, психологічними. Особливими сенсами, збагаченими українською мовознавчою автентикою, поповнилась методологічна скарбничка майбутніх педагогів під час аналізу лексем, що позначають родинні стосунки в українській мовній традиції.

Ольга Фаст познайомила студентів із ознаками терміносистем наукового дослідження, групами термінів, що їх утворюють, а також методикою проведення контент-аналізу ключового поняття наукового дослідження.

На завершення майстер-класу працівниками Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки було продемонстровано віртуальну експозицію академічних текстів, присвячену Дню української писемності та мови.

Радіємо, що наша партнерська співпраця триває і традиції проведення гостьових лекцій матимуть продовження.

• Руслана Гусак

Щиро дякуємо , що завжди ділитеся з нами цікавою та корисною інформацією! Багато нового ми черпаємо від ваших настанов

• Марина Пономаренко

Ольга Леонідівна, шановна Олена Миколаївна, щиро дякуємо за таку можливість, бути присутніми на такому заході ...дякуємо за нові знання,за корисну інформацію..З нетерпінням чекаємо нової зустрічі

• Аліна Бухвал

Дуже дякую за потрібну для нас інформацію., сподіваюся, що такі заходи будуть проводитися частіше.

• Inna Martinyuk

Надзвичайно приємно отримувати нові знання від професіоналів своєї справи. За цікавий майстер-клас щиро дякуємо вам, Ольго Леонідівно, та нашій гості - Олені Миколаївні. Сподіваємося, ваші настанови допоможуть нам, студентам, у написанні наукових досл…

За матеріалами: https://www.facebook.com/lutskpedcollege/posts/953971868527307