У межах наукової співпраці на віртуальному майданчику Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур кафедри англійської філології та лінгводидактики Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка відбулася гостьова онлайн-лекція Валентини Василівни Черниш, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки та методики навчання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету з теми «Інформаційно-комунікаційні засоби формування та удосконалення іншомовної комунікативної компетентності у навчальних закладах різного типу».
Модератор: Г. І. Подосиннікова, к.пед.н., доцент, завідувач кафедри англійської філології та лінгводидактики, керівник Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур СумДПУ імені А.С.Макаренка.
До заходу долучилися здобувачі освіти кафедри англійської філології та лінгводидактики Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка освітньо-професійних програм 014 Середня освіта бакалаврського та магістерського рівнів навчання (гаранти програм – Подосиннікова Г.І., Бондаренко В.О., Багацька О.В.) та університетів-партнерів Лабораторії: кафедр англійської філології та загального мовознавства і романо-германської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди під керівництвом Н.В.Тучіної, О.А.Чухно; кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Тернопільського національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка під керівництвом І.П.Задорожної, Т.Кондратьєвої; Соціально-гуманітарного факультету Бердянського державного педагогічного університету освітньої програми "Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)" (гарант програми Салюк Б.А.) під керівництвом І.В. Школи, к. філол. н., доц., завідувача кафедри іноземних мов і методики викладання.
Лекція відбулася в асинхронному режимі, що дало можливість долучитися максимальній кількості здобувачів освіти з прикордонних регіонів. Лектор запропонувала студентам цікаву змістовну мультимедійну презентацію, яка допомогла зрозуміти засади «електронної освіти», дізнатися про новітні технології та електронні ресурси для вивчення та викладання іноземних мов.
Лектор професор В.В.Черниш: «Приємно співпрацювати з колегами упродовж тривалого часу. Науково-педагогічні працівники Київського національного лінгвістичного університету завжди з радістю приходять на зустрічі, лекції, семінари, вебінари та інші професійні заходи до колег і здобувачів освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренко. Відрадно бачити бажання вчитися, удосконалюватися, впізнавати нове, ділитися думками попри всі негаразди, що траплялися: спочатку ковід, зараз війна. Життя триває, ми все здолаємо! Уклінно дякую колегам за запрошення. З шаною та захопленням, Валентина Черниш».
Магістрантка СумДПУ М. Стеценко: «Лекція була надзвичайно інформативною та актуальною, з детальним аналізом сучасних інформаційно-комунікаційних засобів, які можуть значно покращити формування іншомовної комунікативної компетентності учнів. Особливо сподобався акцент на використанні електронних ресурсів і технологій. Дякуємо Валентині Василівні за цікаву та корисну інформацію!».
Модератор Г.І.Подосиннікова: «Щиро та глибоко дякуємо шановній Валентині Василівні за високопрофесійну змістовну лекцію, пишаємося можливістю долучитися до цінних знань і досвіду Київської наукової школи методики викладання іноземних мов і культур – визнаного флагмана української методики, за професійну співпрацю та дружню підтримку! Дякуємо усім учасникам заходу за ентузіазм, зацікавленість, активну науково-методичну співпрацю!».
Міжуніверситетська науково-дослідна лабораторія сучасних технологій навчання іноземних мов і культур об’єднує широке коло дослідників із різних університетів України, які працюють за науковою спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови.
До нових зустрічей на творчому майданчику нашої лабораторії!