Олександр Довженко й українська культура

29–30 вересня 2022 року на базі Глухівського НПУ ім. О. Довженка відбулися Х Довженківські читання «ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО Й УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА: ІСТОРІЯ, ТРАДИЦІЇ, СУЧАСНІСТЬ».

На конференції активно обговорювалися історико-біографічний і народознавчий аспекти доробку О. Довженка, його кінематографічна, публіцистична й мемуарно-біографічна спадщина, лінгвістичні аспекти творчості письменника, методичні засади вивчення доробку О. Довженка в освітніх закладах.

Студенти Навчально-наукового інституту культури і мистецтв, факультету іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного інституту імені А. С. Макаренка разом із професором, доктором філологічних наук Горболіс Л. М. взяли участь у конференції. У виступі на пленарному засіданні Горболіс Л. М. зауважила на особливостях моделювання художніх образів у кінофільмі «Земля» О. Довженка. Різноманітні  аспекти літературних творів О. Довженка висвітлювали майбутні вчителі української мови і літератури Назаренко Ю., Колотило Т., Пугач К., Романенко А. Майбутні культурологи Буваленко Є., Головчук Г., Мілашечкіна К., Вегера І. наголошували на  актуальних питаннях освіти, культури, репрезентованих у щоденниках, мемуаристиці О. Довженка. Своєрідною окрасою конференції стали відеочитання, підготовлені студенткою 231 групи факультету іноземної і слов’янської філології Романченко А. (за твором «Зачарована Десна»                           О. Довженка) та випускницею факультету Рухленко Л. (фрагмент повісті «Україна в огні»).