Онлайн-семінар для вчителів міста та Сумської області

11.08.2022 Управління Державної служби якості освіти у Сумській області (кер. Alla Rjabukha ), Кафедра української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка (завід. Семеног О.М.) спільно з партнерами (Київ, Тернопіль ) провели вебінар «Модельна навчальна програма – навчальна програма – календарно-тематичне планування: алгоритми роботи // або "ми створюємо себе, працюючи" (Я.Коменський)».

(Відезапис: https://www.youtube.com/watch?v=QYdpCRp_lNk )

Мета вебінару: з"ясувати особливості модельної навчальної програми, алгоритми створення навчальної програми, окреслити календарно-тематичне планування з української мови для 5 класу НУШ, схарактеризувати підручники, навчально-методичне забезпечення освітнього процесу.

Учасникам заходу було презентовано фрагмент «Мультимедійної онлайн-платформи з української мови» для взаємодії учнів, учителів, інших учасників освітного процесу з цифровими медіаресурсами (Український мовно-інформаційний фонд НАН України Маргарита Надутенко).

Базовим для створення онлайн-платформи є напрацювання спікерів: Семеног О. М., Дятленко Т. І., Білясник М. Д., Волницька В. В. Українська мова : підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти. Тернопіль : Астон, 2022. 336 с. Підручник рекомендовано МОН України (наказ № 140 від 08.02.2022), укладено за модельною навчальною програмою «Українська мова. 5–6 класи» (автори: Н. Б. Голуб, О. М. Горошкіна).

Розгляд важливих питань продовжуємо на безкоштовних вебінарах у межах програми курсу підвищення кваліфікації, які проводить Кафедра української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка (30 год. – 1 кредит ЄКТС). Свідоцтво відповідає Постанові Кабінету Міністрів України № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників».