Новини факультету

Регіональна конференція «Діджиталізація освіти: інструменти штучного інтелекту для управління та навчання» на базі СумДПУ

На базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка у рамках заходів, приурочених до 100-річного ювілею, відбулася регіональна конференція «Діджиталізація освіти: інструменти штучного інтелекту для управління та навчання», у межах якої за ініціативи та сприяння КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Сумського району було проведено заходи з підвищення кваліфікації для директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти 9 територіальних громад Сумського й Охтирського районів, які співпрацюють із ЦПРПП (Бездрицької, Боромлянької, Верхньосироватської, Миколаївської (сільської), Миропільської, Нижньосироватської, Садівської, Степанівської, Юнаківської ТГ).

Відкрив захід ректор СумДПУ імені А.С. Макаренка Юрій ЛЯННОЙ, який привітав усіх учасників, а також відзначив подяками керівників ЗЗСО, які активно долучаються до науково-практичних, освітніх заходів, конкурсів, що проводяться в університеті.

З вітальним словом до присутніх звернулися Лариса КЛОЧКО, доктор педагогічних наук, доцент, декан факультету іноземної та слов'янської філології, та  Вікторія ГЕРМАН Вікторія Герман , кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови і літератури Кафедра української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка.

Під модерацією Надії КИРИЛЕНКО Надія Кириленко , кандидата філологічних наук, доцента, доцента кафедри української мови і літератури, заступника декана факультету іноземної та слов’янської філології, відбулося пленарне засідання, під час якого було обговорено роль штучного інтелекту в освіті (ризики та шляхи інтеграції), трансформацію ролі вчителя в еру штучного інтелекту та шляхи інтеграції нейронних мереж в управлінську діяльність керівника.

Навчально-практичну сесію для управлінців ЗЗСО провела запрошена спікерка заходу - Марина ЛЮТИНСЬКА Maryna Liutynska, освітня експертка, сертифікована тренерка MIE Microsoft, інструкторка Cisco Networking Academy,  фахівчиня у галузі ШІ, і разом із цим – призерка Global Teacher Prize Ukraine-2018 в номінації «Вчитель-новатор».

Під час цієї частини заходу було опрацьовано наступні питання:

  • практичне застосування штучного інтелекту в освітньому процесі;
  • використання ШІ для автоматизації адміністративних процесів у закладах освіти;
  • практичне застосування інструментів тьюторингу на основі ШІ Breyner;
  • робота з генерування конспектів, тестів на основі нейронних мереж;
  • промтинг: практичні аспекти для освітян;
  • формування індивідуальної освітньої траєкторії за допомогою ШІ-інструментів.
  • робота з текстовими інструментами, створення презентацій на основі штучного інтелекту, збір та аналіз даних за допомогою ШІ для освітян.

Марина ЛЮТИНСЬКА як фахівчиня  компанії TATL Technology поділилася із педагогами результатами експерименту всеукраїнського рівня за темою «Впровадження сучасних інформаційних технологій («Єдина школа») в освітню управлінську діяльність» у 2019–2023 роках (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.03.2019 №341) та продемонструвала функціональні можливості системи «Єдина школа».

Учасники заходу долучалися до активної дискусії щодо етичних аспектів та дотримання норм академічної доброчесності при використанні ШІ-інструментів, ділилися власним досвідом використання нейронних мереж у професійній діяльності.

За результатами роботи було передбачено отримання учасниками сертифікатів підвищення кваліфікації, що відповідають постанові Кабінету Міністрів України № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників».

Меню