Новини факультету

Робоча зустріч в рамках проєкту «Німецька мова у Всеукраїнській школі онлайн»

4-8 грудня 2024 року в місті Лейпциг (Німеччина) відбулася робоча зустріч, присвячена розвитку проєкту «Всеукраїнська школа онлайн», що реалізується Міністерством освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів.

На запрошення Goethe-Institut в Україні, культурного інституту Федеративної Республіки Німеччина участь у зустрічі взяла освітня експертка, викладач кафедри теорії та практики романо-германських мов Шевцова Н.О.

Метою заходу було ознайомлення учасників із сучасними методиками викладання іноземних мов із використанням електронних освітніх ресурсів, особливостями розробки цифрових освітніх матеріалів для державної освітньої платформи для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» та проведення психологічного тренінгу, спрямованого на збереження емоційно-мотиваційного ресурсу педагогів і запобігання професійному вигоранню.

Учасниками зустрічі стали представники Goethe-Institut в Україні, експерти та методисти з України й Німеччини.

Пані Тетяна Павлова (референтка відділу Педагогічної кооперації з німецької мови Goethe-Institut в Україні) ознайомила учасників зустрічі з особливостями реалізації проєкту «Deutsch mit Fro». Пані Ніна Слюсаренко (відповідальний секретар експертної ради вебплатформи дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» Українського інституту розвитку освіти) ознайомила внутрішніх та зовнішніх експертів з вимогами Міністерства освіти до створення навчальних матеріалів. Пані Олена Масалітіна (віце-голова Ради громадської організації «ЕдКемп Україна», експертка з антидискримінаційної експертизи освітніх матеріалів) провела серію тренінгів на тему «Антидискримінація». Пані Галина Татаурова-Осика (старша наукова співробітниця відділу психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, експертка з психологічної експертизи освітніх матеріалів) провела психологічний тренінг «Техніки збереження та підвищення емоційно-мотиваційного ресурсу вчителів для запобігання особистісного вигорання. Пошуки ресурсу для самоактуалізації». Викладач кафедри теорії та практики романо-германських мов Шевцова Н.О (експертка з наукової та педагогічної експертизи освітніх матеріалів) ознайомила учасників робочої зустрічі з особливостями проведення педагогічної та наукової експертизи навчальних матеріалів та актуальними питаннями навчання іноземних мов.

Під час робочої зустрічі учасники змогли обговорити питання адаптації навчальних матеріалів до різних стилів навчання, рівнів розвитку учнів і національних стандартів, використання психологічно обґрунтованих методів диференціації та сенсибілізації в освітньому середовищі, створення інклюзивного контенту, уникнення дискримінаційного змісту, а також забезпечення якості матеріалів на основі наукових стандартів. Тренінг включав техніки підвищення емоційної стійкості та пошук ресурсів для самоактуалізації педагогів.

Ключові слова: кооперація, «Всеукраїнська школа онлайн», Deutsch mit Fro

Меню