Розмова про «Акордеон» із автором

20 грудня 2022 року студенти спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова і література), 034 Культурологія Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка разом із професором Л. Горболіс взяли участь в обговоренні (у режимі онлайн) роману «Акордеон» Миколи Жулинського – відомого літературознавця; директора Інституту літератури імені Т. Шевченка НАН України.

Зустріч ініціювала платформа інтермедіальних досліджень, що тривалий час діє на базі Львівського національного університету імені Івана Франка (керівник‒ доктор філологічних наук, професор С. Маценка).

М. Жулинський розповідав про історію написання роману, секрети творчої лабораторії, прочитав найбільш показові в концептуальному плані епізоди твору.

Учасники зібрання обговорили питання проблематики, художніх особливостей роману, ролі музики, автобіографічних елементів архітектоніки художнього твору.

Цікаві спостереження над романом «Акордеон» дослідників-літературознавців, що запропонували формули розшифрування складних епізодів, сцен, образів, а також гра на акордеоні, створили сприятливу атмосферу, у якій автор-твір-читач позиціонувалися  як єдине ціле.