Розширене засідання кафедри української мови і літератури

20 лютого 2024 року відбулося розширене засідання Кафедра української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка.

Спільно зі стейкхолдерами, рецензентами обговорили зміни, доповнення, побажання до освітніх програм Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова) бакалаврського та магістерського рівнів, Середня освіта (Українська мова і література. Зарубіжна література) підготовки здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні.

Мета оновлення освітніх програм - осучаснення змісту програм та покращення якості підготовки майбутніх учителів української мови і літератури.

Освітні програми заздалегідь розмістили на сайті університету для громадського обговорення.

Модерували захід гарантки освітніх програм: професор Семеног О.М., доценти Наталія Громова, Вікторія Герман.

Активну участь в обговоренні освітніх програм узяли Сергій Омельчук, перший проректор Херсонського державного університету, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри української й слов'янської філології та журналістики; Наталя Бідюк, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації та методики викладання Хмельницького національного університету; Олена Кульбабська, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри сучасної української мови Чернівецького національного університету; Татьяна Плавич Дятленко, учитель української мови та літератури ЗНЗ I-III ступенів "Гімназії №34 «Либідь» ім. Віктора Максименка" (м. Київ), учитель вищої категорії, кандидат педагогічних наук, доцент; І. Радченко, учитель англійської мови Шосткинської гімназії Шосткинської міської ради Сумської області, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії; О.Маленко, доктор філологічних наук, професор,завідувачка кафедри українознавства і лінгводидактики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди; Сергій Данилюк, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Михайло Білясник, учитель української мови і літератури Шосткинської гімназії Шосткинської міської ради, учитель-методист, голова методичного об'єднання вчителів української мови і літератури Шосткинської об'єднаної територіальної громади.

Учасники засідання закцентували увагу на оновленні мети, фокусу, особливостей освітніх програм, уточненні формулювань загальних та професійних компетентностей, оновленню змісту або включення нових освітніх компонентів, розширення можливостей практичної підготовки через різні види практики.

Цінним було й те, що активно долучились до обговорення освітніх програм і студенти Светлана Маценко, Liza Hrytsay Єлизавета Грицай.

Усі запропоновані зміни зафіксовано у протоколі кафедри та таблиці змін.

Глибоко вдячні всім учасникам засідання за актуальні ідеї, висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.