Семінар-дискусія «Роль “кулішівки” у становленні сучасного українського правопису»

У  межах заходів до Дня української писемності та мови студенти другого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Українська мови і література) провели семінар-дискусію «Роль “кулішівки” у становленні сучасного українського правопису».

Модератор заходу: Кумеда Олена Павлівна, кандидат філологічних наук, доцент.

Вивчення старослов'янської мови та історичної граматики орієнтоване не тільки на занурення студента-філолога в діахронію нашої мови, а й пізнання тих глибинних процесів в історії мови, що призвели до появи  мовних явищ, які вирізняють сучасну українську мову серед інших слов'янських, дають імпульс до оновлення правопису. Звісно, у річищі окресленої проблематики не оминути такої колоритної фігури в історії української літературної мови, як наш земляк - Пантелеймон Куліш (1819-1897), перекладач Біблії, автор кулішівки, мовний учитель Тараса Шевченка, надійно забутий у радянський час і мало досліджений уже в добу незалежності.