Новини факультету

Щоденник кафедри української мови і літератури (20-25 квітня 2020)

1. Проводили заняття з дитячої літератури,  історичної граматики, риторики, типології помилок, сучасної  української літературної мови, української мови за професійним спрямуванням, української діалектології, історії української літератури, методик викладання української мови і літератури, спецкурсів  «Літературні течії і напрями ХХ – поч. ХХІ ст..» утрні  та ін. у дистанційній формі.

Детальніше: https://dl.sspu.edu.ua/course/index.php?categoryid=34

Проводили й інтегровані заняття за проєктом Erasmus + Jean Monnet Module. Специфіка заняття «Лінгвокультурологічний аспект академічної культури» полягала в тому, що учасники в цей же день брали участь у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційний розвиток вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін» (24 квітня 2020 р.) і мали можливість виконати завдання-тести: аналіз виступів учасників секційного засідання (перевіряли здатність критично оцінювати науковий текст, формулювати власні думки, аргументувати). 

Детальніше про захід за покликанням: https://jmm.sspu.edu.ua/index.php/navchalni-kursy/akademichna-kultura-doslidnika/shchodennyk-vykladannia-kursu-akademichna-kultura-doslidnyka-2019-2020/309-praktichni-zanyattya-lingvokulturologichnij-aspekt-akademichnoji-kulturi-ta-narativno-tsifrovij-komponent-akademichnoji-kulturi-2

Проводили консультації, засідання студентського гуртка «Фольклорні традиції Сумщини». Детальніше:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100017135836570&__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARALtb1yRjgPIF4Rnq36otoUg7E_tLU1vG1lH0d3bazqxO2W2CxW2EFJEafnnjjAw8LUmxVdMHojZMoC&hc_ref=ARQFl0zf4zRVAYIvu2TmWr634WesWa68lxRuKbTgiC381J0Jgfdcw8onfm8taD6eFMI

Працювали у ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України. Бібліотека продовжує знайомити із творчістю видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського.

Долучаємося до проєкту «Читаймо Сухомлинського онлайн». Студіюйте твори педагога, завантаживши їх із «Науково-педагогічної електронної бібліотеки»! Детальніше: https://cutt.ly/Qt3pMya.

2. Узяли участь у 

- VІ Міжнародній науково-практичній конференції "ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ: ГЛОБАЛЬНИЙ, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТА НАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІРИ ЗМІН". Конференція відбувалась у рамках виконання Проєкту Жан Моне Модуль.

Безпосередніми організаторами конференції стали кафедра педагогіки, кафедра менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А.С.Макаренка. Детальніше про захід за покликанням:

https://jmm.sspu.edu.ua/index.php/12-ogoloshennya/306-vi-mizhnarodnoji-naukovo-praktichnoji-konferentsiji-innovatsijnij-rozvitok-vishchoji-osviti-globalnij-evropejskij-ta-natsionalnij-vimiri-zmin-2

у вебінарах 

#IREX :

- "Використання алгоритмів та інструментів перевірки інформації в навчальному процесі" (22.04.20).

Спікер: Вікторія Романюк, заступниця директора Могилянської школи журналістики, заступниця головного редактора StopFake.

- «Аналіз медіа кейсів на освітню тематику. Як освітянам вберегтись від поширення фейків» (24.04.20). Проводила Інна Іванова, координаторка Ed-Camp Ukraine.

Цікаві приклади, інтерактив та комфортна атмосфера в колі однодумців!

#Прогресильні:

онлайн-зустріч  "Випробування іспитами. Як завершиться навчальний 2020?"  провели   #Прогресильні…https://www.facebook.com/progresylni/, Андрій Бутенко, заступник голови Нацагенства із забезпечення якості вищої освіти. Глибоко вдячні Андрію Бутенку, заступнику голови Нацагенства із забезпечення якості вищої освіти за досвід, виважені відповіді щодо особливостей проведення акредитації онлайн, колегам - за міркування і поради стосовно того, як.дистанційно завершити навчальний 2020 рік.

3. Підвищували професійний розвиток: 

- “Школа фактчекерів: викривачі фейків на тематику пандемії” від Академія Української Преси та Фонду Конрада Аденауера Konrad Adenauer Stiftung Ukraine, який був майстерно підготовлений медіатренерами Олександром Гороховським, Андрієм Юричком та Валерієм Івановим. (21-22 квітня 2020 року); 

вебінари « SAIUP на дивані»,  Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP, що упроваджується Американськими Радами з міжнародної освіти.

Євген Ніколаєв "Політика університетів із запобігання студентському плагіату" (22.04.2020 р.) https://saiup.org.ua/novyny/materialy-vebinaru-polityka-universytetiv-iz-zapobigannya-studentskomu-plagiatu/

Під час заходу розглянули такі питання: результати деяких досліджень академічного плагіату студентів в європейських країнах; причини  плагіату; заходи, що їх можуть і мають вживати адміністрації українських університетів для просування цінностей академічної доброчесності; ресурси і компетентності, необхідні викладачеві для успішної боротьби із плагіатом у роботах студентів.

«Збалансувати навантаження під час дистанційного навчання: місія здійсненна», (23.04.2020 р.)

Вебінар проводила керівниця Центру забезпечення якості освіти та старша викладачка кафедри англійської мови Національного університету "Києво-Могилянська академія" Ольга Бершадська. 

На вебінарі обговорювали  специфіку дистанційного навчання у ЗВО, взаємодію: викладач/студенти під час дистанційного навчання (формати співпраці та контролю), та інші аспекти та проблеми дистанційного навчання. 

Багато уваги Ольга Бершадська приділила питанню рефлексії  як студентів, так і викладачів, під час карантину та за умов термінової організації дистанційного навчання.

- Навчались на онлайн-курсах  журналістики і соціальних медіа. Першим лектором був публіцист, письменник, журналіст, засновник і ведучий програм на Espreso.tv та Radio Svoboda Віталій Портников.

4. Готували статті до участі в конференціях, у фахові видання, колективну монографію. 

Опрацьовували документи, винесені на обговорення вченою радою СумДПУ імені А.С.Макаренка.

Меню