Студенти-філологи – учасники проєктів кафедри УМЛ та Українського мовно-інформаційного фонду НАН України

Упродовж року кафедра української мови і літератури виконує низку науково-профорієнтаційних проєктів із Українським мовно-інформаційним фондом НАН України і залучає до проєктів студентські наукові гуртки.

27 жовтня  2021 року відбулася студентська науково-практична конференція «Вплив сучасних лінгвістичних технологій на розвиток суспільства».

Захід було проведено у рамках поширення Всеукраїнського лінгвістичного діалогу: співпраця Українського мовно-інформаційного фонду НАН України та закладів освіти.

Напрями роботи:

1. Проблеми розвитку лінгвістичних технологій в сучасному українському суспільстві.

2. Методологія використання лінгвістичних технологій у науково-дослідній та навчальній діяльності.

3. Досвід співпраці та лінгвістичні програмні продукти Українського мовно-інформаційного фонду НАН України.

Широков Володимир Анатолійович (директор УМІФ НАН України, академік НАН України) виступив з доповіддю "Вплив сучасних лінгвістичних технологій на розвиток суспільства".

Учасники вебінару: науковці, викладачі, вчителі, аспіранти, докторанти, студенти Відокремленого стуруктурного підрозділу «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету», IT НАСОА старшокласники Сумської гімназії №1,  Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Студенти поділилися роздумами про цифрову валюту, цифровізацію України, цифровізацію освітніх послуг та економіки та охорони здоров'я, представили пропозиції щодо безкоштовного Wi-Fi для великих міст.

Участь узяли студенти-філологи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Драновська Єлизавета, Аліна Гутенко, Рудика Богдан, Вікторія Вербицька , які представляли гурток «Академічна культура дослідника».

Модератор конференції: Маргарита Надутенко,

кандидат філологічних наук., старший науковий співробітник

Українського мовно-інформаційного фонду НАН України,

керівник Загальноукраїнського центру словникарства.