Святкуємо День рідної мови

5 листопада до Дня української мови та писемності відбулася відкрита лекція «Українська мова на карті мов світу: історія та сьогодення» доцента кафедри української мови та літератури Олени Павлівни Кумеди.

Заняття було проведено в рамках дистанційного навчання, зокрема викладання курсу «Старослов’янська мова та історична граматика української мови» для студентів 2 і 3 курсів (Слов’янське відділення Інституту іноземної та слов’янської філології). Запропонована тема логічно продовжила й узагальнила низку питань означеної дисципліни. Висвітлення лекційного матеріалу відбувалося винятково в опорі на спеціально підготовлені презентації, що уможливили унаочнення аналізованих мовних явищ і процесів. Олена Павлівна вчергове засвідчила фаховість і творчий підхід до витлумачення складних питань історичного розвитку української мови в проєкції на сучасний стан української мови та її говорів у їхніх взаємозв’язках з іншими слов’янськими діалектами/мовами, а також мовами індоєвропейської сім’ї.