Новини факультету

Святкування Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку – 2024

В межах "Святкування Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку - 2024" на факультеті іноземної та слов'янської філології було організовано та проведено заходи як для здобувачів вищої освіти, так і для здобувачів загальної середньої освіти.

На запрошення декана факультету іноземної та слов’янської філології канд. філол. наук, доцента, почесного професора Клочко Лариси Іванівни та кафедри теорії та практики романо-германських мов приєднатися до святкування Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку відгукнувся педагогічний колектив Ліцею імені Б.Д. Антоненка-Давидовича Охтирської міської ради Сумської області.

11 листопада на базі Ліцею імені Б.Д. Антоненка-Давидовича Охтирської міської ради Сумської області для учнів базового та профільного рівня середньої освіти було проведено круглий стіл з елементами ділової гри «Майбутній освітній експерт: погляд на новий український підручник англійської та німецької мови» з метою підкреслення впливу науки та технологій на повсякденне життя та навчання і вивчення англійської та німецької мови.

Круглий стіл з елементами ділової гри «Майбутній освітній експерт: погляд на новий український підручник англійської та німецької мови» організувала та провела викладач кафедри теорії та практики романо-германських мов Шевцова Наталія Олександрівна.

Учні ознайомилися з результатами конкурсу Best European Learning Materials Awards (BELMA), на якому український підручник іноземної мови вперше отримав золоту нагороду в другій категорії. Учні намагалися проявити емпатію та краще зрозуміти аудиторію українських підручників під час виконання завдання зі створення Empathy Map Canvas. Також учні перевіряли обґрунтованість критики українських підручників щодо поширеності в них стереотипів та моделювали антидискримінаційну експертизу, у ході якої аналізували зміст підручників Англійська мова (7-й рік навчання) (Англійська мова (7-й рік навчання) English (Year 7) : підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти. Тернопіль : Видавництво Астон, 2024) та Німецька мова (3-й рік навчання) (Німецька мова (3-й рік навчання) : підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти). К: Методика Паблішинг, 2024). Учні також ознайомилися з можливостями впливу на якість підручників.

Після завершення заходу учні отримали сертифікати, а учасники та переможці конкурсу АУГ «Чому я вивчаю німецьку мову» отримали ділові щоденники з роботами учасників конкурсу. Вчителю німецької мови, члену АУГ Фененко Любові Василівні вдалося залучити найбільшу кількість учасників до конкурсу АУГ «Чому я вивчаю німецьку мову» в сумському осередку спілки. За вагомий внесок у пропаганду якісного викладання та навчання іноземних мов, а також допомогу в організації круглого столу з елементами ділової гри «Майбутній освітній експерт: погляд на новий український підручник англійської та німецької мови» в межах святкування Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку Фененко Любові Василівні та директору Ліцею імені Б.Д. Антоненка-Давидовича Охтирської міської ради Сумської області Лучко Ользі Михайлівні було вручено подяки від адміністрації факультету іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка та координатора сумського осередку Асоціації Українських Германістів.  

Вдячні колегам за позитивні відгуки щодо проведеного заходу та чекаємо на наступні зустрічі!

Меню