25 листопада 2020 року відбулась лекція викладачки катедри україністики філологічного факультету Ягеллонського університету, д-ра Марії Редькви для бакалаврів, магістрантів, викладачів кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А. С. Макаренка на тему «Українська мова як іноземна: досвід та перспектви».
Інціатор заняття - професор Семеног Олена Миколаївна. Серед учасників також викладачі Громова Наталія Василівна, Кумеда Олена Павлівна, Кириленко Надія Іванівна, Герман Вікторія Василівна, Захарова Валентина Анатоліївна, Поляничко Юрій Володимирович.
Марія Редьква поділилися з учасниками зустрічі досвідом викладання української мови як іноземної мови в Польщі. Розповіла про посібники, якими користується під час заняття: «Українська мова як іноземна. Стандартизовані вимоги», «Крок 1, 2», «Українська мова для іноземців. Модульний курс», «Українська мова для іноземців. Крок за кроком», «Яблуко», «Україна-Польща. Dialog kultur».
Інтерес викликала розповідь на таку тему: «Форми привітання і прощання у різних мовах і культурах як крок до непорозуміння на початковому етапі ознайомлення з мовою», а також дізнатися, як навчити іноземця читати і «скоромовити», долучити до українського фольклору.
Дуже цікаво було почути особливості викладання української як іноземної, дізнатися про методи та прийоми на заняттях. Також викладачка поділилися своїми враженнями про життя у Польщі, розповіла про різницю у термінології, здавалося б, схожих мов. Лунало багато інформації про закордонну україністику та україністичні студії.
Досить актуальним було дізнатися про види візуалізації, які використовувала у себе на лекціях Марія Редьква, наприклад, мультфільми, пісні, ранкові передачі із взірцевою мовою. Приємно дивує те, що всі студенти, які вивчали українську мову як іноземну, – мотивовані та планують працювати з україністикою і надалі.
Усі студенти були в захопленні від ґрунтовної лекції-розміркування.