У СумДПУ відбулась інтерактивна лекція дослідниці з Університету Альберти (Канада)

23 травня 2023 року в межах спільного проєкту кафедри української мови і літератури, кафедри інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбулась гостьова лекція Марії Остроги, доктора філософії (Ph.D.), ст. викладача кафедри інформатики СумДПУ імені А. С. Макаренка, наразі дослідниці з Університету Альберти (Канада).

Модерували захід завід. кафедри української мови і літератури О.Семеног та завід. кафедри інформатики Н.Дегтярьова.

Понад 70 учасників доєднались до заходу: студенти, викладачі Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Горлівського інституту іноземних мов, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, КЗ "Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка" Чернігівської обласної ради, ЗВО "Луцький педагогічний коледж" Волинської обласної ради.

М.Острога розглянула питання успішних дослідницьких практик одного з найкращих університетів Канади, проєктів з українознавства Університету Альберти, академічної культури, якості навчання, культури наставництва в закладі вищої освіти. Розповіла і про перебіг виконання цікавого проєкту «Autonomous Adaptive Soundscape (AAS) Project» (наук. кер. - проф. Майкл Фрішкопф).

AAS – це розумна біоалгоритмічна система, яка генерує терапевтичні звукові пейзажі (soundscapes) для важкохворих пацієнтів на основі машинного навчання та біологічного зворотнього звʼязку, щоб викликати розслаблення, покращити сон і зменшити збудження, тривоги та марення. Дослідження знаходиться на перетині наук про здоровʼя, музичного мистецтва й компʼютерних наук.

У межах заняття виступили проф. О.Семеніхіна, проректор з науково-педагогічної роботи ЗВО "Луцький педагогічний коледж" Волинської обласної ради О.Фаст, студенти різних закладів.

Глибоко вдячні пані Марії за потужний стимул до навчання через дослідництво.