Українська мова в закладах освіти: оновлення змісту програм та підручників.
Хуст, Берегово, Рокосово, Виноградів, Колочава, Мукачево, Ужгород, Суми, Харків, Київ, Чернівці, Краматорськ, Івано-Франківськ, Житомир, Конотоп, Миколаїв, Дніпро, Хмельницький, Енергодар, Одеса, Чернігів, Львів… І це далеко не вся географія присутніх на зустрічі з питань змін у програмах і підручниках. 200 учасників.
Науковці, викладачі, учителі, студенти в списку присутніх. Чимало із СумДПУ імені А.С.Макаренка.
16 березня 2023 року відбулась актуальна зустріч-дискусія «Українська мова в закладах освіти: оновлення змісту програм та підручників».
Модерувала зустріч О.Калинич, заслужений учитель України (Закарпаття); спікери: Т. Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови; О.Семеног, завід. кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка; Т.Дятленко, доцент, учитель-методист (гімназія №34 м.Київ).
Розглянули, зокрема, такі питання: -освітні втрати; -як подолати освітні втрати; зміни в програмах; зміст підручників; з історії, теорії, практики програмотворення. Народження програм і підручників – це велика копітка справа, яка має тривати з повагою до досвіду, набутків.
Вебінар тривав майже три години і довів, що в цій справі маємо тісно співпрацювати: університет – школа – НАПН Україн–Управління Державної служби якості освіти.
Думки учасників:
Ольга Криворотенко: Щира, ділова, змістовна, натхненна, така, що поєднала науку й практику. Приємний стиль спілкування: відсутність домінування власної ідеї підручникотворення над іншими, обговорювалися проблеми, які цікаві тим, хто причетний до таїни народження підручника. Вдячність усім причетним до організації й проведення вебінару.
Оксана Приходько: Розмова вийшла надзвичайно актуальна й важлива. Цікаво було почути думку вчителів, науковців, викладачів. . Шкільні програми визначають, куди йдемо і як йдемо.