25 квітня 2023 року на кафедрі англійської філології та лінгводидактики факультету іноземної та слов’янської філології за підтримки Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур відбувся вебінар на тему «Академічна мобільність та грантова діяльність: можливості та виклики в умовах євроінтеграції».
Вебінар об’єднав близько 50 викладачів, студентів, магістрантів Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, вчителів з різних областей України.
Вебінар мав на меті надати дослідникам, науковцям, магістрантам інформацію про переваги та проблеми академічної мобільності та про те, як отримати гранти для міжнародних досліджень і можливостей навчання, стимулювати до професійного спілкування та наукової кооперації.
Гостей привітала проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи професор Кудріна О.Ю., яка є куратором розвитку грантової діяльності та євроінтеграції у СумДПУ імені А.С.Макаренка. Вона відзначила актуальність проблематики вебінару, важливість залучення університетів до грантової діяльності та наукової співпраці. Керівник Міжуніверситетської лабораторії, в.о.зав.кафедри англійської філології та лінгводидактики, к.п.н.,доц. Подосиннікова Г.І. висловила надію на плідну співпрацю з університетами-партнерами.
Під час вебінару доповідач, Л.О. Молгамова, наголосила на перевагах академічної мобільності: отримання нових перспектив, розвиток нових навичок та розширення професійних мереж. За допомогою мультимедійної презентації було чітко та наочно окреслено типи грантових проектів для закладів вищої освіти та їх специфіка, надано практичну інформацію та поради щодо того, як підготувати успішну заявку на отримання гранту, зокрема, як визначити правильні джерела фінансування, розробити переконливу дослідницьку пропозицію та побудувати потужну мережу наукових співробітників.
Слухачам було запропоновано багато конкретної корисної інформації – активних посилань, назв сайтів, сервісів, що може суттєво зекономити час і зусилля у процесі пошуку варіантів грантових проектів.
Також обговорили проблеми, з якими можуть зіткнутися студенти та науковці, шукаючи міжнародні можливості та готуючи грантові заявки.
Зустріч була теплою та дружньою, учасники зазначили, що вебінар був інформативним та надихаючим, висловили вдячність за практичні поради у пошуку міжнародних можливостей і готовність до подальшої співпраці.
Вебінар «Академічна мобільність і гранти» надав цінну інформацію та поради тим, хто бажає просунути свою академічну кар’єру за допомогою міжнародних досліджень і можливостей навчання.
Дякуємо організаторам, доповідачеві та всім присутнім за цікаву зустріч, яка надала корисну інформацію та мотивувала до наукових пошуків і спілкування!