VІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація і перекладознавство: точки дотику та перспективи розвитку»

12 травня 2023 р. відбулася VІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МІЖКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ І ПЕРЕКЛАДОЗНАВСТВО: ТОЧКИ ДОТИКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ» на базі університету Григорія Сковороди в Переяславі, співорганізатором якої виступила кафедра англійської філології та лінгводидактики факультету іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Цей непересічний науковий захід об’єднав науковців із Австрії (University College of Teacher Education), Італії (UNIVERSITÀ DEGLI STUDI DI SALERNO), Люксембургу (Esch-sur-Alzette, Luxembourg), Чеської Республіки (UNIVERSITY OF WEST BOHEMIA (ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI), Туреччини (DOKUZ EYLUL UNIVERSITY), Молдови (State Pedagogical University of Chisinau), а також провідних українських вузів: Львівський національний університет ім. Івана Франка, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Київський національний лінгвістичний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, Вінницький державний педагогічний університет імені М. М. Коцюбинського, Університет імені Альфреда Нобеля, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля.

Нашу кафедру та факультет на науковій конференції представляв декан факультету іноземної та слов’янської філології – Андрій Коваленко, який промовив доповідь на пленарному засіданні, та кандидат філологічних наук, доцент – Олена Багацька.

Запропоновані доповіді розкривали актуальні питання міжкультурної комунікації, проблеми різножанрової міжмовної комунікації в контексті перекладознавства, соціолінгвістичні та лінгвокогнітивні засади перекладу, питання художнього й галузевого перекладу, проблеми відтворення лінгвокультурної та етноунікальної семантики, лінгводидактичні питання міжкультурної комунікації та перекладу. Кожна презентація викликала значний резонанс серед колег-однодумців і переростала у науковий диспут, який проходив у атмосфері дружньої конструктивної співпраці.

Дякуємо шановним колегам за плідну співпрацю і сподіваємося на подальші спільні наукові розвідки!