СумДПУ та Економіко-гуманітарний університет у Варшаві (Польща) співпрацюють у межах проєкту «EuropeanStudies for Supporting PolishEducation andResearchin Digital Transformation: Interdisciplinary Approach» (ESPERIDTA) (Грантова угода 101172710 – ESPERIDTA – ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH, фінансована Європейською Комісією). Керівник проєкту – доктор філологічних наук, професор Ян КАПРАНОВ.
У межах проєкту викладачі СуМДПУ канд.філол.наук, ст. викладач Віктор БОНДАРЕНКО та доктор пед. наук, проф. Олена СЕМЕНОГ виконали програму підвищення кваліфікації «European Modern Digital Tools in Pedagogy, Philology, and Translation: Theory, Methodology, and Practice» (6 кредитів, 180 годин). Навчання/Стажування тривало в Науково-дослідному центрі багатомовності в дослідженнях перекладу та усного перекладу, UEHS упродовж 01 жовтня – 06 грудня 2024 р. онлайн. Програма охоплювала вебінари, самостійну роботу, індивідуальні заняття і завдання, у фокусі яких розглядали можливості використання сучасних цифрових технологій у методичній та перекладацькій практиках. Провідні професори Варшавського університету економіки та гуманітарних наук проф. Ян КАПРАНОВ, проф. Томаш ВІРШОВСІ, проф. Давид СТАДНІЧЕНКО та проф. Божена ІВАНОВСЬКА поділилися професійним досвідом та навичками упровадження цифрових технологій у Європейському освітньому просторі.
Цінний досвід співпраці з європейськими колегами та участь у програмі міжнародного стажування стали можливими за сприяння ректора СумДПУ – проф. Юрія ЛЯННОГО та проректора Економіко-гуманітарного університету у Варшаві Матея КЛУЗА. Постійну консультативну підтримку надавала Юлія ШУЛЬГА, завідувач відділу євроінтеграції та інтернаціоналізації СумДПУ та куратор програми філологічних наук, професор Ян КАПРАНОВ.
Професійне навчання представників СумДПУ збагачує змістове наповнення освітніх компонентів та загальних і професійних компетентностей здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 035 Філологія (Освітньо-професійна програма Англійська та німецька мови (переклад включно), спеціалізація 035.041 Германські мови та літератури (переклад включно) галузі знань 03 «Гуманітарні науки», а також навчальної дисципліни «Етика наукового пошуку: філософські, мовні аспекти», яка читається майбутнім докторам філософії СумДПУ різних спеціальностей українською та англійською мовами за посібником представників дружніх ЗВО (Semenog O. Kapranov Ya. Ethics of Scientific Research: Philosophical, Linguistic Aspects. Third (Educational and Scientific) Level: Handbook. Sumy. 2024).
Професійне стажування сприятиме подальшій науково-професійній співпраці та зміцненню українсько-польських відносин у сфері освіти та науки.