У 2001 Товариство німецької мови (Verein Deutsche Sprache e. V.) започаткувало добру традицію – у другу суботу вересня відзначати День німецької мови, вшановуючи її лінгвістичну спадщину.
За даними Міністерства зовнішніх справ Німеччини (Deutsch als Fremdsprache weltweit 2020:18) німецьку мову в Україні вивчає близько 670 000 осіб – із них майже 630 000 у школах і 30 000 у закладах вищої освіти. 5236 шкіл та 100 закладів вищої освіти пропонують у навчальному плані німецьку мову як іноземну. Викладають німецьку майже 5500 вчителів та викладачів. Таким чином, Україна займає п’яте місце у світі за загальною кількістю тих, хто вивчає німецьку мову.
Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка щорічно випускає вчителів німецької мови, забезпечуючи потреби міста та регіону у спеціалістах.
З метою підвищення якості підготовки майбутніх вчителів німецької мови у 2020 році Університет доєднався до мережі університетів-учасників програми «Вчимося навчати німецької» (Deutsch lehren lernen (DLL)), підписавши Угоду про кооперацію з Goethe-Institut в Україні. За три роки співпраці 28 студентів та студенток ІІІ-ІV курсів, які вивчають німецьку як першу / другу іноземну мову, успішно завершили курси DLL2 „Як вивчати німецьку мову?“ та DLL4 „Вправи, завдання, інтеракція“.
З 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри теорії та практики романо-германських мов роблять у якості консультантів та експертів освітніх матеріалів для вебплатформи дистанційного навчання "Всеукраїнська школа онлайн" посильний внесок у безперервність навчання німецької мови в умовах російської агресії у закладах загальної середньої освіти.
Раді повідомити, що цього тижня Goethe-Institut в Україні презентував на платформі курс німецької мови (другої іноземної) для 5 класу!
Шановні колеги, студенти, школярі, з Днем німецької мови!