Заняття-тренінг професійної майстерні «English Teacher’s Film Club»

21-го листопада 2022 року, на кафедрі англійської філології та лінгводидактики факультету іноземної та слов’янської філології Студентська наукова лабораторія методики навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доцент Г. І. Подосиннікова) знову зібрала майбутніх учителів іноземних мовна занятті-тренінгупрофесійної майстерні «English Teacher’s Film Club».

Цього разу заняття-тренінг кіноклубу підготував і блискуче провів наш магістрант і вчитель англійської мови Класичної гімназії м. Суми Кіріл Хафізов. Попри всі об’єктивні технічні труднощі організатори та глядачі, студенти 3-го курсу (підгрупи 331.1, 331.2, 333), а також спеціальний гість – випускниця магістратури Ріжського технічного університету Milana Lomakina (м. Ріга), зібралися, щоб отримати заряд сили духа, оптимізму, мужності, мотивації до професіоналізму, віри в цінності гуманізму, освіти та науки – переглянути, опрацювати, обговорити захоплюючий фільм «Марсіанін» («The Marcian»), у якому головний герой говорить: «At some point, everything is going to go south on you. Everything is going to go south and you're going to say: «This is it. This is how I end». Now, you can either accept that... Or you can get to work. That's all it is. You just begin. You do the math. You solve one problem... Then you solve the next one. And then the next. And if you solve enough problems, you get to come home».

Заняття-тренінг дозволило майбутнім учителям побачити, як втілюються на практиці технології формування та удосконалення компетентності в аудіюванні, лексичної та лінгвосоціокультурної компетентностей, а також удосконалити власну англомовну комунікативну компетентність на матеріалі теми “Higher Education, Science and Technologies”.

У довгострокового науково-практичного проекті «Кіноклуб учителя англійської молви» з 2016 року відбувається створення, експериментальна перевірка, апробація та реалізація авторської інтерактивної технології «Кіноклуб вчителя англійської мови» на творчому майданчику Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій іноземних мов і культур, яка організує плідне професійне спілкування, наукову та практичну співпрацю, обмін досвідом та інноваціями представників низки університетів України у галузі методики навчання іноземних мов і культур.

Всім присутнім надзвичайно сподобався фільм і якісно, ретельно, креативно розроблений комплекс вправ з ефектною мультимедійною презентацією. Усі оцінили захід високо. Маємо підтвердження цьому від наших учасників:

• «Thank you for such an interesting and exciting movie club! It was really a pleasure to watch and participate. Thank you that you’ve helped me to enter the world of films about science and technology, as well as for interesting tasks that expanded my horizon, enlarged vocabulary, stimulated the active discussion of the movie and the ability to share one's opinion It was a really educating and helpful experience!» (Мяус А., студентка, група 331.1)
  • «The topic and the film are quite a challenge to me: I saw the first part of the film before but I didn’t manage to finish it. Now I am really happy that you’ve helped me to deal with it» (Смірнова А., студентка, група 331.1=2)
  •  «It was a treat! I really appreciated the movie club technology and "The Martian" in particular. I adore films about technological advances, the Space, and this time it was even more exciting thanks to Kirill, who was professional and charming as a host and stimulated me to improve my skills in English. Lots of thanks for the opportunity to join this movie club.» (Milana Lomakina, Riga)
  • «It has been one of the best films clubs ever! The tasks design, instructions, presentation were up to the pitch, the session was really educating, professional and impressive. While watching, I felt proud for my students as the class design and performance was outstanding. At the moments like this I feel that teaching is a very rewarding profession! Thanks a lot to Kiril and everyone who attended)))”. (доцент Подосиннікова Г. І., СумДПУ)