Засідання круглого столу з представниками роботодавців м. Суми на факультеті

29 листопада 2019 року на факультеті іноземної та слов’янської філології СумДПУ імені А.С. Макаренка відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню освіньо-професійних програм (ОПП) Середня освіта (Англійська та німецька мови) Середня освіта (Англійська та німецька мови) першого рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)), що розроблені кафедрами германської філології та теорії та практики романо-германських мов.

У межах круглого столу представники стейкхолдерів зазначених ОПП, досвічені вчителі англійської мови провідних закладів загальної середньої освіти м.Суми, висловили свою загальну оцінку ОПП і побажання щодо перспектив її подальшого розвитку.

Зокрема, представники стейкхолдерів відзначили як конкурентну перевагу ОПП її практичну спрямованість: насиченість практиками різних типів, актуальність змісту ОПП в його методичному аспекті (акцентованість і тривалість курсу «Методика викладання іноземних мов», його зв’язок із курсом «Практика усного та писемного мовлення» (4 рік навчання); адекватність форм навчання практичним методичним потребам майбутніх учителів іноземних мов – зокрема, наявність виокремлених практичних (лабораторних) занять у курсі «Методика викладання іноземних мов», урахування у курсі результатів неформальної освіти – проведення майстер-класів, методичних тренінгів тощо).

Представники стейкхолдерів рекомендували розробникам ОПП у подальшому заохочувати здобувачів використовувати можливості неформальної освіти, відобразити та урахувати в наступному ОПП Концепцію «Нова українська школа» та положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» із метою забезпечення підготовки студентів до реальної педагогічної автономії (зокрема, розробки власної системи оцінювання та заохочення учнів), посилити міждисциплінарні зв’язки між курсом «Методика викладання іноземних мов» та іншими курсами (наприклад, «Практика усного та писемного мовлення» (3 рік навчання), «Практична граматика» тощо).