Новини факультету

Завершена серія міжнародних вебінарів з методики навчання англійської мови на кафедрі англійської філології та лінгводидактики

На кафедрі англійської філології та лінгводидактики СумДПУ імені А.С. Макаренка відбувся вебінар «InitiatingaService Learning ProjectinYourCommunity» американського експерта-практика Деббі Райнхарт, яка працює віртуальним викладачем кафедри в рамках проекту «The Virtual English Language Educator Program» Державного Департаменту США, Регіонального відділення з питань викладання англійської мови (RELO) Посольства США в Україні.

Захід було проведено у відкритому для всіх бажаючих синхронному доступі на майданчику Міжуніверситетської науково-дослідною лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доцент, завідувач кафедри Г.І. Подосиннікова) за підтримки Регіонального відділення з питань викладання англійської мови Посольства США в Україні (Джен МакАртур, Лілія Шило) та TESOL-Ukraine (Олена Ільєнко, Марина Цегельська). Вебінар став завершальним акордом актуальної, цікавої та надзвичайно успішної серії вебінарів, спрямованої на впровадження передових методик викладання англійської мови у практику закладів середньої та вищої освіти України. Ця ініціатива є частиною проекту «The Virtual English Language Educator Program» (координатор - к. філол. н., доц. В.В. Козлова), який втілюється на кафедрі з 2022 року.

На початку вебінару відвідувачів тепло привітали Джен Мак Артур, керівник Регіонального відділення з питань викладання англійської мови Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, та асистентка з питань культури Лілія Шило, Андрій Коваленко, декан факультету іноземної та слов`янської філології, Ганна Подосиннікова, завідувач кафедри англійської філології та лінгводидактики.

Спікер вебінару Деббі Рейнхарт, професійний вчитель і викладач із багаторічним досвідом, ґрунтовно та захоплююче представила зміст, етапи реалізації, інструменти суспільно орієнтованого навчання (Service Learning) — актуальної та нової для вітчизняних освітян форми навчання, яка тісно пов’язана з реальними потребами громади, поєднує академічні знання, критичне мислення та практичні проєктну діяльність. Вона надала цінні рекомендації, навела приклади із власного педагогічного досвіду. В інтерактивній формі з використанням цифрових інструментів учасники вебінару обговорили використання цієї інноваційної методики в Україні, поділилися досвідом використання такого типу навчання у своєму викладанні, сформулювали практичні поради приклади імплементації Service Learning у програму навчання предмету «Англійська мова» та цілісний шкільний навчальний план.

Участь у вебінарі взяли майже дев'яносто учасників з провідних українських вищих та загальноосвітніх середніх освітніх закладів: Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Київського національного лінгвістичного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Університету Г.Сковороди в Переяславі, Рівненського державного гуманітарного університету, Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, Сумської спеціалізованої школи №25, Сумська класична гімназія, Сумський обласний академічний ліцей імені П.Євдокимова та шкіл Сумської області.

Вебінар і вся серія вебінарів отримала численні позитивні відгуки учасників – учителів, викладачів, студентів – майбутніх учителів англійської мови.

Зоя Ходенко, вчитель-методист, керівник методичного об’єднання, Комунальна установа Сумська спеціалізована школа №25 Сумської області (м. Суми): «Я та мої колеги відвідали всі вебінари серії. Ми у захваті від цікавої, актуальної тематики вебінарів, високого професійного рівня спікера, прекрасної організації. Ми беремо активну участь у багатьох заходах кафедри (конкурсах, воркшопах), і бачимо наочно, як знання про новітні методики викладання втілюються у практику навчання, набувають оригінальних цікавих форм. Це вражає та заохочує до професійного розвитку. Вдячні американським колегам та організаторам за цій надзвичайно корисний, насичений, мотивуючий захід!».

Марія Педько, студентка третього курсу СумДПУ імені А.С. Макаренка: «Я як студентка спеціальності «Освіта» (Англійська мова та література) знайшла цей вебінар неймовірно цікавим і корисним, оскільки теми, що розкривала Деббі Райнхарт, попри активне використання за кордоном, є достатньо новітніми у контексті української системи викладання та є корисними як для учнів, так і для громади. Було дуже приємно та навіть вражаюче побачити на вебінарі керівництва RELO Kyiv the U.S.Embassy in Ukraine, почути їх слова привітання та підтримки. Це має велике значення для нас, майбутніх учителів англійської мови в Україні. Дякую всім за цей прекрасний захід!».

Ніна Христич, к.філол.н., доцент, Університет Г.Сковороди в Переяславі: «Ці методичні заходи є важливими для підвищення якості освіти в Україні та розвитку міжнародного співробітництва. Спільні зусилля українських закладів вищої освіти та міжнародних партнерів сприятимуть впровадженню інноваційних методів і технологій навчання та підготовці кваліфікованих фахівців у галузі середньої освіти».

Ганна Подосиннікова, к.пед.н., завідувач кафедри англійської філології та лінгводидактики, керівник Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур: «Колектив викладачів і студентів нашої кафедри щиро дякує за проведення вебінару та активну співпрацю Деббі Райнхарт, за сприяння – Джен МакАртур, Лілії Шило, Олені Ільєнко, за зацікавленість і підтримку – всім колегам, партнерам, учасникам! Віримо, що наші спільні зусилля допомагають розвитку та модернізації сучасної української освіт, підвищенню якості викладання англійської мови в закладах освіти всіх рівнів і підготовки майбутніх учителів, професійному розвитку викладачів! Дякуємо всім і чекаємо на нові зустрічі на майданчику нашої лабораторії, кафедри!».

Меню