Збереження української мови та культури в діаспорі

Викладачі кафедри української мови і літератури взяли участь у Міжнародній конференції "Збереження української мови та культури в діаспорі".
Глибокі і конкретні, інформаційно насичені, пронизані повагою і увагою до українськомовної особистості виступи кожного із доповідачів.
ТАРАС КРЕМІНЬ (УКРАЇНА)
Уповноважений із захисту державної мови
ІННА ГРИГОРОВИЧ (ВЕЛИКОБРИТАНІЯ)
Директорка Української Суботньої Школи Пречистої Діви Марії в Лондоні
ОКСАНА ЛЕВИЦЬКА (КАНАДА)
Голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради (СКВОР) при Світовому Конгресі Українців
РОКСОЛАНА РАХЛЕЦЬКА (НІМЕЧЧИНА)
Директорка української суботньої школи «Сонце в долонях у Франкфурті-на-Майні
ОЛЕНА ГНАТЮК (НІМЕЧЧИНА)
Учителька української мови в українській суботній школі «Сонце в долонях» у Франкфурті-на-Майні
ГАЛИНА БАРЛЯК (ІТАЛІЯ)
Співзасновниця та членкиня Правління Спілки Українських Освітян Діаспори (СУОД)
ТЕТЯНА СУНАК (КАНАДА)
Голова Національної Української Освітньої Ради при Конгресі Українців Канади (КУК)
іГОР ФРЕЙ (ФІНЛЯНДІЯ)
Засновник, художній керівник і головний режисер Українського народного театру Фінляндії.
НАЗАР ДАНИЛКІВ УКРАЇНА
Директор Школи української мови та культури УКУ, керівник Відділу проєктів УКУ
Актуально-потужні виступи.
«...маємо навчитися відчувати себе українцями … без офіціяльних кордонів», - писав І.Франко.

Натепер важливі молодіжні українознавчі проєкти, є потреба на волонтерських засадах залучати студентів-філологів - майбутніх учителів як носіїв мови для співпраці із суботніми школами на допомогу вчителеві в діаспорі.
Висловлюємо глибоку вдячність організаторам за високий рівень міжнародної конференції, за збереження української мови і культури в діаспорі.
Ми - Українці, всюди Українці,
Допоки світить нам одна зоря!
Летіть, летіть, нестримні журавлі,
Через усі держави і кордони,
Несіть привіт від рідної землі
Усім, хто вірить в неї безборонно!
Усім, хто зміг у серці зберегти
І землю ту, і мову ту єдину,
Хто крізь усі негоди і світи
В собі проніс любов до України!
(Анатолій Матвійчук)