Звітна конференція із діалектологічної практики

Діалектологія – наука, яка найближче стоїть до витоків національної мови, складного комплексу національної культури, до самого народу – творця мови і культури. Тому неоціненною є роль діалектології в збереженні й розвитку національної мови, у поступі національної літератури, культури. (Жулинський Микола Григорович, акад. НАН України)

4 грудня 2023 року на базі кафедри української мови та літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбувся захист діалектологічної практики.

Студенти 3 курсу презентували ґрунтовно підготовлені матеріали, поділилися набутим досвідом, провели час у затишній атмосфері, колі однодумців.

Модерувала захід О. П. Кумеда Olena Kumeda (кандидат філологічних наук, доцент).

Неабиякої важливості набуває збирання науково достовірних матеріалів для подальших діалектологічних студій, адже жителів у селах стає із кожним роком усе менше й менше. Важливо фіксувати особливості того чи іншого говору, адже літературна мова житиме допоки поповнюватиметься діалектами.

По завершенню практики студенти закріпили набуті знання з української діалектології, виробили навички науково-дослідної роботи в процесі збирання та вивчення українського діалектного мовлення.

Лінк для перегляду: https://drive.google.com/.../1qGwRwEHozGurtgGDwsF.../view...