Протягом останніх 3 років викладачами кафедри було захищено 2 дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук (Улановська Г.С., Коробова Ю.В.) та 1 дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук (Гуменюк І.Л.).
На кафедрі працюють 4 проблемні групи та 4 наукових гуртки.
Кафедра співпрацює з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, з Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка, з Хмельницьким національним університетом.
30 листопада 2023 року відбулася VІ Міжнародна науково-практична інтернет конференція викладачів вищих навчальних закладів, докторантів, аспірантів, вчителів, магістрантів, студентів «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ВИКЛАДАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ У СВІТІ» на базі кафедри іноземних мов у плідній співпраці з кафедрою англійської філології та лінгводидактики та кафедрою теорії та практики романо-германських мов, яка була присвячена проблемам сучасної лінгвістики, методики викладання іноземних мов та інноваційним процесам у сучасному освітньому просторі.
Зокрема в рамках конференції були розглянуті питання:
- Актуальні проблеми іноземної філології.
- Проблеми теорії та методики викладання іноземних мов за професійним спрямуванням.
- Проблеми і перспективи розвитку освіти в Україні і світі.
- Інноваційні процеси у розвитку вищої та середньої школи в Україні в контексті євроінтеграції.
Форма участі: дистанційна. Участь у конференції передбачає публікацію тез в електронному збірнику матеріалів.
Мови конференції: українська, польська, англійська, німецька, італійська, турецька, французька, іспанська.
У конференції взяли участь близько 80 учасників з провідних закладів вищої освіти зарубіжжя та України: Братиславський економічний університет, Словакія, Ерфуртський університет, Німеччина, Інститут святого Юди, Франція, Університет Сакарья, Туреччина, Пармський державний університет, Італія.
https://drive.google.com/file/d/1vqI62YCeysffUk8LMIzKtSD9clIEMFoi/view?usp=share_link
30 листопада 2022 року відбулася V Міжнародна науково-практична інтернет конференція викладачів вищих навчальних закладів, докторантів, аспірантів, вчителів, магістрантів, студентів «Сучасні тенденції у викладанні іноземних мов у світі» на базі кафедр практики англійської мови та германської філології, яка була присвячена проблемам сучасної лінгвістики та методики викладання іноземних мов.
Зокрема в рамках конференції були розглянуті питання:
- Актуальні проблеми іноземної філології.
- Проблеми теорії та методики викладання іноземних мов за професійним спрямуванням.
- Проблеми і перспективи розвитку освіти дорослих в Україні і світі.
- Стратегічні напрями розвитку іншомовної освіти в закладах вищої освіти.
- Сучасні технології та тенденції навчання іноземної мови та літератури в закладах середньої освіти.
Форма участі: дистанційна. Участь у конференції передбачає публікацію тез в електронному збірнику матеріалів.
Мови конференції: українська, польська, англійська, німецька, італійська, турецька, французька, іспанська.
У конференції взяли участь понад 80 учасників з провідних вищих навчальних закладів зарубіжжя та України: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди (кафедра англійської фонетики і граматики), Iowa State University, the USA , University of Hamburg (UHH), Institute of English and American Studies University of Erfurt, Germany , Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy imeni Jana Długosza w Częstochowie, Sakarya University, Turkey University of Parma, Italy.
https://fisf.sspu.edu.ua/news/suchasni-tendentsiji-u-vikladanni-inozemnikh-mov-u-sviti-3
30 листопада 2021 року відбулася ІV Міжнародна науково-практична інтернет конференція викладачів вищих навчальних закладів, докторантів, аспірантів, вчителів, магістрантів, студентів «Сучасні тенденції у викладанні іноземних мов у світі» на базі кафедр практики англійської мови та германської філології, яка була присвячена проблемам сучасної лінгвістики та методики викладання іноземних мов.
Зокрема в рамках конференції були розглянуті питання:
- Актуальні проблеми іноземної філології.
- Проблеми і перспективи розвитку освіти дорослих в Україні і світі.
- Стратегічні напрями розвитку іншомовної освіти в середній та вищій школі.
- Традиційне та нове у методиці викладання мови та літератури.
У конференції взяли участь понад 100 учасників з провідних вищих навчальних закладів зарубіжжя та України: університет Матея Бела, Краківський педагогічний університет, Вища лінгвістична школа, Загребський університет, Університет Градец-Кралове, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Національна академія Служби безпеки України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Національний авіаційний університет, Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Хмельницький національний університет, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка.
В межах конференції учасникам пропонувалося ознайомитися з наступними традиційними видами народного мистецтва та музичними композиціями – Композиція 1; Композиція 2.
За результатами проведеної конференції був укладений збірник наукових праць та кожен автор отримав сертифікат участі.
Дякуємо шановним колегам та співорганізаторам за плідну співпрацю!
https://fisf.sspu.edu.ua/news/142-suchasni-tendentsiji-u-vikladanni-inozemnikh-mov-u-sviti-2
30 листопада 2020 року відбулася ІIІ Міжнародна науково-практична інтернет конференція викладачів вищих навчальних закладів, докторантів, аспірантів, вчителів, магістрантів, студентів «Сучасні тенденції у викладанні іноземних мов у світі» на базі кафедр практики англійської мови та германської філології, яка була присвячена проблемам сучасної лінгвістики та методики викладання іноземних мов.
Зокрема в рамках конференції були розглянуті питання:
- Актуальні проблеми іноземної філології.
- Стратегічні напрями розвитку іншомовної освіти в середній та вищій школі.
- Традиційне та нове у методиці викладання мови та літератури..
У конференції взяли участь понад 40 учасників з провідних вищих навчальних закладів зарубіжжя та України: університет Матея Бела, Краківський педагогічний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Національна академія Служби безпеки України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Національний авіаційний університет, Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Хмельницький національний університет, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка.
За результатами проведеної конференції був укладений збірник наукових праць та кожен автор отримав сертифікат участі.
Дякуємо шановним колегам та співорганізаторам за плідну співпрацю!
https://fisf.sspu.edu.ua/news/21-suchasni-tendentsiji-u-vikladanni-inozemnikh-mov-u-sviti
29 листопада 2019 року відбулася ІІ Міжнародна науково-практична інтернет конференція «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ВИКЛАДАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ У СВІТІ», яка була присвячена проблемам обґрунтування сучасних тенденцій у викладанні іноземних мов у світі.
У конференції взяли участь фахівці вищої освіти зі Сполучених Штатів Америки, зокрема Корпусу Миру та представники Німеччини – Німецька служба академічних обмінів (DAAD). Також серед учасників конференції фахівці з різних міст України – Київ, Суми, Черкаси, Глухів, Хмельницький.
Під час конференції її учасники розглядали актуальні проблеми іноземної філології; проектували тенденції розвитку мови та літератури у новітньому часопросторі; визначали стратегічні напрями розвитку іншомовної освіти в середній та вищій школі та окреслювали традиційне та нове у методиці викладання мови та літератури.
Тези доповідей надіслали близько 100 науковців, які представляли такі навчальні заклади, як Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Хмельницький національний університет, Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
У тезах, підготовлених науковцями до конференції, здійснено спробу обґрунтувати європейські орієнтири в адаптації концептуальних засад професійної іншомовної освіти, окреслити основні підходи у підготовці майбутніх вчителів іноземних мов у контексті поліпарадигмальної освіти, обґрунтувати сучасні тенденції у викладанні іноземних мов у світі.
Коротка інформація про найважливіші наукові результати: обґрунтовано європейські орієнтири в адаптації концептуальних засад професійної іншомовної освіти; охарактеризовано трансверсальний підхід у системі конкретно наукової методології соціально-педагогічних досліджень; вивчено досвід німецькомовних країн у контексті інтернаціоналізації університетської освіти; окреслено основні підходи у підготовці майбутніх вчителів іноземних мов у контексті поліпарадигмальності освіти; визначено тенденції трансформації імен у сленгах на матеріалі української, французької, німецької, іспанської та англійської мов; сформовано основні положення у використанні інноваційних комп‘ютерних технологій у викладанні іноземних мов.
Основні питання, що пропонувалися для обговорення: лінгвістика і методика викладання іноземних мов; форми і методи викладання іноземних мов в освітніх закладах, актуальні проблеми сучасного перекладознавства; особливості використання інформаційних технологій у викладанні іноземних мов; перспективи вивчення іноземних мов у країнах ЄС у контексті інтернаціональної освіти; поліпарадигмальність формування лінгвокомунікативних компетенцій студентів.
РІШЕННЯ
дискусійної платформи кафедри практики англійської мови,
яка пройшла в межах ІІ Міжнародної науково-практичної Інтернет конференції «Сучасні тенденції у викладанні іноземних мов у світі»
(29 листопада 2019 року)
29 листопада 2019 року у Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка відбулася ІІ Міжнародна науково-практична Інтернет конференція «Сучасні тенденції у викладанні іноземних мов у світі».
Організатор: ректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Лянной Ю.О.
Співорганізатори конференції:
Черевко О.В. – ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор економічних наук, професор.
Курок О.І. – ректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, доктор історичних наук, професор.
Скиба М.Є. – ректор Хмельницького національного університету, доктор технічних наук, професор.
Шейко В.І. – проректор з науково-педагогічної роботи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор біологічних наук, професор.
Мета платформи: обговорення освітніх програм Середня освіта (Англійська та німецька мови) та Середня освіта (Англійська та французка мови).
Під час проведення платформи розглядалися такі питання:
- Вимоги до фахівців за ОПП у потенційних місцях працевлаштування випускників;
- мовно-літературна, методична підготовка здобувача вищої освіти,
- загальна, інтегральна, фахові компетентності, програмні результати навчання випускників;
- академічна доброчесність учасників освітнього процесу.
Рішення платформи:
За підсумками роботи платформи були виокремлені наступні перспективні напрямки подальшого теоретичного вивчення і практичної роботи:
- розробити концепцію мовно-літературної та методичної підготовки здобувачів вищої освіти;
- розробити силабуси, в яких представлені загальні, інтегральні і фахові компетентності випускників;
- запропонувати кафедрам увести до груп забезпечення освітньо-професійних програм університету роботодавців, представників роботодавців (директорів, заступників директорів шкіл) для більш детального розгляду питань академічної культури і етики;
- з урахуванням національного і зарубіжного освітнього досвіду обґрунтувати теоретичні і методичні засади формування цінностей академічної культури дослідника, зокрема норм академічної доброчесності.
Рішення прийнято на заключному Пленарному засіданні конференції
Голова засідання: ректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Лянной Ю.О.
Відгук 1 | Відгук 2 | Відгук 3 |
29 листопада 2018 року відбулася І Міжнародна науково-практична інтернет конференція «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ВИКЛАДАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ У СВІТІ», яка була присвячена проблемам обґрунтування сучасних тенденцій у викладанні іноземних мов у світі.
У конференції взяли участь фахівці вищої освіти зі Сполучених Штатів Америки, зокрема Корпусу Миру та представники Німеччини – Німецька служба академічних обмінів (DAAD). Також серед учасників конференції фахівці з різних міст України – Київ, Суми, Черкаси, Глухів, Хмельницький.
Під час конференції її учасники розглядали актуальні проблеми іноземної філології; проектували тенденції розвитку мови та літератури у новітньому часопросторі; визначали стратегічні напрями розвитку іншомовної освіти в середній та вищій школі та окреслювали традиційне та нове у методиці викладання мови та літератури.
Тези доповідей надіслали близько 100 науковців, які представляли такі навчальні заклади, як Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Хмельницький національний університет.
У тезах, підготовлених науковцями до конференції, здійснено спробу обґрунтувати європейські орієнтири в адаптації концептуальних засад професійної іншомовної освіти, окреслити основні підходи у підготовці майбутніх вчителів іноземних мов у контексті поліпарадигмальної освіти, обґрунтувати сучасні тенденції у викладанні іноземних мов у світі.