Федеративна Республіка Німеччини
(Bundesrepublik Deutschland)
Угода про співпрацю між СумДПУ імені А.С. Макаренка та Ґете-Інститутом (Німеччина)
20 листопада 2020 року було підписано угоду про співпрацю між нашим університетом та Ґете-Інститутом (Німеччина). Угода передбачає впровадження міжнародної освітньої програми «Вчимося навчати німецької» в навчальний процес нашого університету для підготовки студентів – майбутніх учителів і підвищення кваліфікації викладачів німецької мови. Усі підручники, супроводження на онлайн-платформі, а також відповідну підготовку викладачів німецька сторона надає безоплатно. Після успішного закінчення курсу учасники отримують міжнародно визнані сертифікати від Ґете-Інституту. Координатором проєкту є завідувач кафедри теорії та практики романо-германських мов, доктор філологічних наук, професор Школяренко В.І. Викладачі кафедри пройшли онлайн-курси з підвищення кваліфікації за цією програмою: д.ф.н., проф. Школяренко В.І. (2021 р.), к.ф.н., ст. викл. Оробінська Р.В. (2021 р.), викл. Шевцова Н.О. (2021 р.). У травні 2020 року вісім студентів факультету іноземної та слов'янської філології отримали міжнародні сертифікати Ґете-Інституту після успішного завершення курсу «Вчимося навчати німецької».
Республіка Австрія
(Republik Österreich)
Французька Республіка
(Republique française)
У межах культурного, наукового та університетського співробітництва кафедра теорії та практики романо-германських мов співпрацює з офіційними представниками Французької Республіки в Україні. Так, у квітні 2019 року з офіційним візитом до СумДПУ імені А. С. Макаренка було запрошено представників Французької Республіки в Україні – аташе з питань співробітництва в галузі французької мови Посольства Франції в Україні пана Фабріса Пето, та аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні пана Сільвена Ріголле. В ході зустрічі було презентовано можливості міжнародної співпраці України та Франції, окреслено плани подальшої взаємодії між СумДПУ імені А. С. Макаренка та Institut français d’Ukraine і Alliance française. Результатом зустрічі стали спільні плани: запрошення лектора з Франції для роботи зі студентами французького відділення; проведення міжнародної конференції «Перспективи співробітництва України та Франції в галузі освіти»; можливість отримання українськими студентами подвійних дипломів; мовні стажування для широкого загалу; участь університету у заходах Посольства Франції, Institut français d’Ukraine і Alliance française.
Студентки 342 групи факультету іноземної та слов’янської філології Анастасія Працюк та Козій Єва пройшли відбір та отримали грант нам проходження мовного стажування в рамках проєкту «Franҫais Langue Etrangère» за підтримки Посольства Франції в Україні та Campus France.
Мета програми – підвищення рівня володіння французькою мовою та професійний розвиток у сфері викладання іноземних мов шляхом занурення в мовне середовище.
Стажування тривало три тижні на базі Мовного центру CAVILAM, місто Віші, Франція.
Дівчата із задоволенням діляться враженнями.
Анастасія Працюк:
«Навчання у CAVILAM – це унікальна можливість, яка виходить далеко за рамки мовного стажування. Ця програма дозволяє повністю зануритися у французьке мовне середовище, що є найкращим способом вдосконалити мову.
Ми не тільки покращили свої мовні навички, але й отримали цінний досвід спілкування з носіями мови у реальних життєвих ситуаціях.
Крім того, це можливість познайомитися з людьми з усього світу, обмінятися культурним досвідом і знайти нових друзів. Це місце об'єднує людей із різними цілями, віком, але з однаковою пристрастю - вивчення французької мови. Кожен тиждень у CAVILAM був наповнений цікавими подіями та заходами, які робили наше перебування яскравим і насиченим. Для всіх студентів пропонувалася спеціальна програма навчальних активностей, яка включала безліч заходів. Це був чудовий спосіб практикувати французьку мову і весело проводити час у дружній компанії.
Особливо надихає різноманітність культурної програми: екскурсії, майстер-класи з кулінарії, дегустації, зустрічі з місцевими жителями. Ця поїздка допомогла побачити Францію зсередини, дізнатися про французьку культуру не з текстів, чи відео а на свої власні очі.
До того ж сертифікати, які видаються після закінчення курсу, є не тільки свідченням прогресу, але й вагомим підтвердженням рівня володіння мовою.
Така програма – це виклик, який дозволяє вийти із зони комфорту, розширити свої горизонти та довести собі, що немає нічого неможливого. Для нас, українців, це була гарна можливість відволіктися від неспокійних думок, відпочити душею та набратися сил. І звісно, що є найголовніше, відчути підтримку французького суспільства. Ми з Євою безмежно щасливі, що нам випала така прекрасна нагода. Тож, ми щиро вдячні організаторам програми: Посольству Франції в Україні, Alliance Française en Ukraine, Campus, CAVILAM».