Профорієнтаційна робота проводиться в кількох напрямах:
- Співпраця зі слухачами Малої академії наук: проведення навчальних занять, підсумкових контрольних робіт, консультування наукових робіт (доценти Герман В. В., Кириленко Н.І., Владимирова В.М.);
- Участь викладачів у проведенні учнівських предметних олімпіад з української мови і літератури;
- Співпраця (згідно з угодами) зі студентами і викладачами Лебединського, Путивльського педагогічних училищ;
- Проведення профорієнтаційної роботи викладачами і студентами факультету під час педагогічної практики з української мови в загальноосвітніх школах у вигляді тематичних уроків і виховних заходів;
- Залучення учнів і студентів (училища, коледжі, технікуми) до проведення виховних заходів кафедри під час Міжнародного дня рідної мови, Дня української писемності.
- Підготовка буклетів і відеороликів, книг профорієнтаційного спрямування.
Для профільного навчання, самонавчання, розвитку творчих здібностей у процесі навчально-пізнавальної, пошуково-дослідницької діяльності старшокласників підготовлено програми з української мови, що затверджені МОН України, посібники «Мова наша – українська, «Урок української мови у вимірах педагогічної дії», «Українська лексикографія у школі: діалог особистостей», «Домінанти духовного світу українців», «Мовна особистість учителя в художній літературі», «Фахова практика вчителя-словесника», «Мовне родинознавство».
Упродовж звітного періоду кафедра виконувала дослідницький проект «Кафедра вищого навчального закладу – загальноосвітня школа – Мала академія наук: діалог і взаємодія», підтримувала тісний зв'язок із Сумським територіальним відділенням Малої академії наук України, загальноосвітніми навчальними закладами міста Суми і Сумської області.
Співпраця з учителями шкіл м. Суми і Сумської області
У звітний період продовжувалася співпраця кафедри з учителями шкіл, гімназій, ліцеїв м. Суми і Сумської області шляхом залучення їх до експертизи навчальних курсів, апробації експериментальних програм, авторських методик дисертаційних, дипломних та курсових робіт у контексті теми наукового дослідження кафедри, проведення на базі шкіл практичних занять з дисциплін лінгвометодичного циклу; виступів студентів на засіданнях методоб’єднань середніх освітніх закладів.
Виконуються профорієнтаційні проєкти:
- «Підготовка до ЗНО» (підготовчі курси з української мови і літератури);
- Підготовка до НМТ;
- «Підготовка наукової роботи слухачів МАН»;
- Проєкт «Мій університет – моя гордість»
- Всеукраїнський диктант національної єдності.
- ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Кафедра надає послугу з атестації української мови осіб, що претендують на державну службу.
Кафедра співпрацює із Сумським центром післядипломної освіти. Для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Сумської області проводиться тематичний постійно діючий семінар «Розвиток професійної мовної компетентності».
- Всеукраїнський конкурс креативних проєктів
- Декада профорієнтаційної роботи
- Профорієнтаційний урок-діалог «Маємо бути відповідальними перед майбутнім» (Ніл Гейман)
- Профорієнтаційна робота в НУШ
- Профорієнтаційний захід для учнів "Soft skills майбутнього", або всі професії – від Учителя"
- 06 червня 2022 р – «Профорієнтаційне есе «Мова – важливий фронт перемоги»
- 18 вересня 2021 року – міста Глухова та Слов’янська.
- 22 жовтня 2021 року – Краснопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
- 25 жовтня 2021 р. – Великописарівської спеціалізованої школи І-ІII ступенів імені І. М. Середи.
- 2 листопада 2021 року – кар’єрне консультування для абітурієнтів КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 імені Д. Турбіна, КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей», Лікарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ‒ дошкільний навчальний заклад» Миколаївської сільської ради Сумського району Сумської області.
- 4 листопада 2021 – засідання гуртка «МЕДІАУЧЕНЬ» з вихованцями комунального закладу «Станція юних техніків міста Слов’янська»,учнями різних шкіл та студентів коледжів (керівник гуртка – аспірантка Сьоміна А.).
- 18 листопада 2021 року – Заводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кириківської селищної ради Великописарівського району Сумської області.
- Тренінг із медіаграмотності «Медіабезпека старшокласників у світі віртуальних комунікацій»
Мій університет – моя гордість!
04 березня 2023 року День відкритих дверей у Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка - це радість зустрічі і теплого спілкування. Про фах, професійний розвиток, майбутню професію. З нашими потенційними вступниками. І рідненькими студентами, за якими дуже скучили.
Кафедра української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка – активна учасниця хвилюючого заходу, на який приїхало і прийшло чимало зацікавлених молодих колег і колежанок та їх батьків з міста та області. І це в такий складний час.
Відео за покликанням | → | ![]() |
||
У Сумському державному педагогічному університеті відгриміло свято - День відкритих дверей. Такий захід проводиться з метою ознайомлення майбутніх абітурієнтів із життям університету, напрямами підготовки та спеціальностями навчального закладу.
Майбутні абітурієнти, їх батьки, студенти, викладачі й гості з радістю долучилися до даного заходу, відвідавши різні локації, квести.
Факультет іноземної та слов'янської літератури теж вразив гостей: ми ворожили, пригощали усіх бажаючих смаколиками, розповідали найцікавіші і найнезабутніші історії, пов'язані з рідним філологічним!
Та і взагалі, кожен день на нашому факультеті - це крок у велике майбутнє: до нових друзів, неперевершених вражень та захоплень, до найзаповітніших мрій і позитиву. А все тому, що тут завжди панує тепла й приємна атмосфера, чудові відносини між студентами й викладачами. Саме тут ніколи не гасне вогник вічно молодого філологічного.
На факультеті досить часто проводять зустрічі з талановитими особистостями, організовують конкурси, шоу й концерти, переглядають цікаві фільми, подорожують і ловлять насолоду.
Звісно, що філологічний - це і навчання, часом занадто складне, але окрім нього - це справжнє студентське життя, таємниці якого Ви відкриєте для самих себе!
Чекаємо кожного з ВАС у наших стінах!
Якісна підготовка є запорукою успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до закладів вищої освіти. У Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка дбають про тих, хто бажає приєднатися до його великої дружної родини. Саме тому з 8 жовтня 2019 року чимало молодих людей як з м. Суми, так і з різних куточків Сумщини почали навчатися на підготовчих курсах при СумДПУ.
Відвідуючи їх, юнаки та дівчата мають можливість систематизувати й поглибити свої знання з усіх конкурсних предметів, одержати додаткову інформацію за обраними дисциплінами, якісно підготуватись до складання іспитів чи ЗНО та подальшого вступу й навчання в університеті. Ми прагнемо створити для слухачів підготовчих курсів дійсно комфортну атмосферу та адаптувати їх до майбутнього навчання в закладах вищої освіти. Тому різноманітні святкові заходи також є невід’ємною частиною навчального процесу.
Заняття на курсах проводять висококваліфіковані викладачі провідних кафедр університету. Особливість курсів саме нашого закладу вищої освіти полягає в тому, що всі викладачі мають педагогічну освіту, володіють новітніми методиками викладання дисциплін та мають реальний досвід підготовки відповідно до чинних програм і вимог ЗНО.
Підготовка абітурієнтів ведеться у формі вечірніх курсів та курсів вихідного дня (щосуботи), що дуже зручно.
Щоб стати слухачем курсів, необхідно подати заяву, перейшовши за посиланням Реєстрація на підготовчі курси до ЗНО або звернувшись безпосередньо до Центру професійно-кар’єрної орієнтації та вступу на навчання (каб. 150 (корпус факультету іноземної та слов’янської філології, 1-й поверх); тел.: (0542) 68-59-45, (0542) 68-59-15.
- Про кафедру
- Нормативні документи
- Сертифікати на провадження освітньої діяльності
- Освітньо-професійні програми
- Робочі програми
- Планування роботи кафедри
- Освітня діяльність
- Моніторинг якості освіти за ОПП
- Академічна мобільність
- Академічна доброчесність
- Неформальна та дуальна освіта
- Співпраця зі стейкхолдерами та гостьові заняття
- Наукова робота
- Міжнародна діяльність
- Проєкти та конкурси
- Підвищення кваліфікації
- Відзнаки та нагороди
- Профорієнтаційна робота
- Виховна робота
- Випускники
- Програма розвитку української мови в університеті
- Періодичні часописи кафедри
- Новини